• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Walka o jak najszybsze wprowadzenie jakości HiFi do serwisów streamingowych trwa. Amazon Music wyprzedziło jednak konkurencję – oferują to zupełnie za darmo.

Jakiś czas temu, świat obiegła wiadomość, że Apple Music już niedługo wprowadzi możliwość streamingu w jakości HiFi. Oczywiście, pozwoliłoby to im znacznie lepiej konkurować z serwisami, które od dawna ją oferują – Tidalem, Deezerem i od niedawna też Spotify. Wygląda jednak na to, że zanim zdążyli to zrobić, bez żadnej zapowiedzi wyprzedził ich Amazon.

Zobacz: Głośnik bezprzewodowy Bluetooth – najlepsze modele

Już teraz, wszyscy subskrybenci planu Music Unlimited w Amazon Music mogą zupełnie za darmo korzystać z muzyki w jakości HiFi. W dodatku, nie ma tutaj żadnych haczyków i opcja nie stanie się dodatkowo płatna po betatestach. Jak na razie jedyne ograniczenie to kraj – usługa dostępna jest tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Kanadzie, Hiszpanii i w Niemczech.

Amazon Music ma już prawie 80 milionów utworów w jakości HiFi

Amazon podzielił utwory na dwie kategorie – te dostępne w jakości HD i Ultra HD. Tych pierwszych jest już aż 70 milionów, drugich 10 razy mniej.

Poprzez jakość HD, Amazon Music rozumie 16 bitową głębię dźwięku i częstotliwość próbkowania 44,1 kHz, czyli identyczną jak płyta CD. Znacznie lepiej prezentuje się Ultra HD – to głębia dźwięku na poziomie 24 bitów i częstotliwość próbkowania 192 kHz– innymi słowy jakość absolutnie studyjna.

Trzeba przyznać, że Amazon bardzo mocno wyprzedził tutaj konkurencję. Większość serwisów streamingowych w ogóle nie ma HiFi w swojej ofercie, albo jest to usługa dodatkowo płatna. Z pewnością przekona to do siebie wielu użytkowników.

Zobacz też:
Apple Music wprowadzi wkrótce muzykę w jakości HiFi?
Amazon Music wprowadza tryb samochodowy dla kierowców
Akai MPC One Retro – vintage’owa konsola do produkcji muzyki

Oceń ten post