• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Innersloth ma dla nas świetną niespodziankę. Już wkrótce będziemy mogli zagrać w Among Us w wirtualnej rzeczywistości.

Ciężko chyba znaleźć jakąkolwiek grę, która podbiła świat w taki sposób jak zrobiło to Among Us. Pomimo tego, że twórcy wypuścili ją już w 2018 roku, to na swój sukces musiała zaczekać znacznie dłużej. Konkretniej, aż do początku pandemii. Okazało się, że lockdown stworzył jej niechcący idealne warunki do rozwoju.

Sam koncept gry jest bardzo prosty i opiera się na popularnej na całym świecie mafii. W Among Us wcielamy się w rolę załogi statku kosmicznego, której celem jest dokonanie niezbędnych napraw w określonym czasie. Jest tylko jeden problem – wśród nas są też zdrajcy, których celem jest zamordowanie uczciwych graczy. Zdrajcy wygrają, jeśli zabiją wszystkich, gracze – jeśli poprawnie wytypują zdrajców.

Sprawdź: Gogle VR – najlepsze modele

Już wkrótce gra wkroczy jednak na zupełnie nowy poziom. Innersloth zaprezentowało nam bardzo krótki trailer wersji VR. Zagramy więc z perspektywy pierwszej osoby i znacznie głębiej zanurzymy się w świat gry. Uczciwie trzeba przyznać, że łączenie w pośpiechu kolejnych kabli, wiedząc, że zabójca może być tuż za nami brzmi naprawdę świetnie.

Innersloth zapowiedziało też, że sama mechanika i zasady gry z pewnością nie ulegną zmianie. Możemy jednak liczyć na lekki rework map. Among Us VR powinno być dostępne na Steamie, Playstation VR i Meta Quest 2. Niestety, jak na razie nie znamy żadnej konkretnej daty premiery.

Zobacz też:
Among Us trafi na PlayStation i Xboxa już w grudniu
Project Cambria – Meta (Facebook) zapowiada nowe gogle VR
Gogle VR mogą wyleczyć zeza i leniwe oko u dzieci?

Oceń ten post