• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Wygląda na to, że szykuje się mały przełom w okulistyce. FDA zatwierdziło gogle VR jako narzędzie do leczenia zeza i leniwego oka u dzieci.

Tak zwane leniwe oko to dość pospolity problem występujący w szczególności u małych dzieci. W dużym skrócie, jedno oko jest nieco słabsze od drugiego. Organizm zamiast podjąć próbę wyrównania poziomu widzenia coraz bardziej obciąża jednak jedno z nich, co bardzo szybko powoduje zeza. Na szczęście leczenie jest dosyć proste – w większości przypadków wystarcza codzienne zaklejanie plastrem czy opaską mocniejszego oka.

Wygląda jednak na to, że na horyzoncie pojawia się znacznie ciekawsza metoda leczenia. FDA zatwierdziło gogle VR jako możliwe rozwiązanie. Całość ma działać wbrew pozorom bardzo prosto, a proces rehabilitacji będzie znacznie przyjemniejszy dla dzieci.

Zobacz: Najlepsze gogle VR

Tak naprawdę, wystarczy, że dziecko będzie oglądało kreskówkę czy film na goglach VR. Brzmi fajnie, prawda? Jak zapewne wiecie, zestawy VR wyświetlają nam obrazy osobno dla każdego oka. Dopiero nasz mózg łączy je w całość. Poprzez modyfikację kontrastów i ostrości gogle VR są w stanie więc wymusić znacznie silniejszą pracę jednego oka. A dokładnie to jest w stanie wyleczyć zeza spowodowanego leniwym okiem. Poniżej możecie znaleźć obrazek, który mniej więcej prezentuje jak ma wyglądać cały proces.

gogle do leczenia

Bez wątpienia to dość spory przełom. Opaska na oczy czy plastry są dość męczące, niewygodne i absolutnie nieatrakcyjne dla dzieci. Gogle VR z ulubioną kreskówką czy nawet grą to już zupełnie inna sprawa.

Zobacz też:
Wirtualna antykoncepcja zatwierdzona przed FDA
Bose stworzył swój pierwszy aparat słuchowy – SoundControl
Sztuczna inteligencja w medycynie – nowy implant dla niewidomych

Oceń ten post