• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

W czasie konferencji WWDC 2021, która dotyczy zwykle wyłącznie oprogramowania, Apple przez przypadek zdradziło, że pracuje nad MacBookiem Pro z procesorem M1X.

Max Balzer to osoba, która zauważyła te informacje. Okazalo się, że Apple, kiedy wstawiało filmy do serwisów społecznościowych, dodawało do nich tagi na temat tego, co zawierają poszczególne materiały. Były tam takie słowa kluczowe jak iOS 15, apple, wwdc 2021, ale też M1X oraz M1X MacBook Pro.

Właśnie to wzbudziło podejrzenia, że Apple najwyraźniej chciało zaprezentować, albo choć opowiedzieć o MacBooku Pro z nowym procesorem M1X, który nie był wcześniej zapowiadany. Firma najwyraźniej jednak uznała, że tego nie zrobi, ale osoby odpowiedzialne za dodawanie wideo do serwisów online nie otrzymały chyba odpowiedniej, aktualnej notatki. To sprawia, że w najbliższych miesiącach – pewnie we wrześniu lub październiku – powinniśmy spodziewać się nowego MacBooka Pro, z podrasowaną wersją układu M1.

Poradnik: Jak sprawdzić stan baterii w laptopie

Na temat procesorów M1X krążyły już plotki w sieci, więc nie jest to całkowita nowość. Jak to jednak bywa w przypadku konferencji WWDC, Apple skupiło się przede wszystkim na oprogramowaniu i rozwiązaniach dla developerów. Jeśli więc ktoś spodziewał się, że zobaczy nowe sprzęty na tym evencie, raczej się rozczarował.

Apple M1X będzie o wiele szybszy

Z dotychczasowych doniesień wynika, że procesory M1X będą o wiele wydajniejsze niż M1. Mają zaoferować 10 rdzeni (8 rdzeni o wysokiej wydajności i 2 rdzenie energooszczędne), a także o wiele wydajniejszy układ graficzny, oferujący 16 lub nawet 32 rdzenie graficzne. Obecne M1 mają 8 rdzeni graficznych, więc byłby to duży skok naprzód.

Osoby zainteresowane komputerami Apple powinny więc już teraz rozważyć, czy warto kupić MacBooka Pro z układem M1, czy jednak poczekać kilka miesięcy na modele z M1X. Te drugie z pewnością będą znacznie wydajniejsze.

Zobacz też:
Pierwsze testy MacBooka Air M1. Czy rzeczywiście lepszy niż laptopy z Windows?
Nowy MacBook Air będzie jeszcze lżejszy

Źródło: TrustedReviews.com

Oceń ten post