• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

LG Display prezentuje zupełnie nową technologię. Thin Actuator Sound Solution to ultracienkie głośniki do samochodów.

Wiecie zapewne doskonale, że LG uwielbia innowacje. W szczególności widać to w działaniach ich działu Display, który zajmuje się głównie wyświetlaczami. To właśnie oni stworzyli pierwszy elastyczny czy zwijany ekran LCD. Jak się okazuje, same wyświetlacze już im nie wystarczają – planują wejść dość dynamicznie na rynek audio.

Thin Actuator Sound Solution, czyli najnowszy projekt LG Display, ma zastąpić w przyszłości tradycyjne głośniki samochodowe. Zasada działania będzie nieco odmienna od tego do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ich głośniki nie mają tradycyjnych cewek drgających i magnesów w przetwornikach. Zamiast tego postawiono na cienką powłokę z wzbudnicą, czyli bardzo niewielką prądnicą prądu stałego.

Sprawdź: Głośnik bezprzewodowy – najlepsze modele

Zasada działania jest bardzo prosta – Thin Actuator Sound Solution umożliwią wprowadzenie w delikatne wibracje różnych elementów karoserii i wnętrza samochodu. Dzięki temu powstanie „bogate wrażenie dźwięku przestrzennego”. Oczywiście, kolejny atut to to, że system audio będzie całkowicie niewidoczny dla użytkownika! Pojedynczy panel ma wymiary 150 x 89 x 2,5 mm i waży jedynie 40 gramów.

Co ciekawe, cały system powstaje we współpracy z pewną „wiodącą marką audio”. LG nie zdecydowało się jednak jeszcze na ujawnienie o kogo może tutaj chodzić. Czyżby był to po prostu Sonos, który również uwielbia innowacje i car-audio? Na taką informację musimy jeszcze trochę zaczekać – oficjalna prezentacja odbędzie się w styczniu na targach CES 2023.

Zobacz też:
LG Homebrew, czyli “ekspres do piwa” może trafić wkrótce do Europy
UltraFine Display Ergo AI – samoregulujący się monitor od LG
Sonos podnosi swoje ceny i zapowiada nowy głośnik Symfonisk

Oceń ten post