• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Apple opracowuje zupełnie nowy kontroler VR. Wnikliwi obserwatorzy zauważyli nowy wniosek patentowy złożony przez giganta z Cupertino.

Apple w zeszłym tygodniu złożyło do biura patentowego Stanów Zjednoczonych nowy patent o nazwie „samomieszający się system wprowadzania gestów oparty na interferometrii, zawierający się w urządzeniu naręcznym lub noszonym” Mimo że brzmi to bardzo enigmatycznie, możemy być w 100% pewni, że chodzi o kontroler VR.

Nowe urządzenie będzie składało się z dwóch pierścieni nakładanych na dłoń. Za pomocą wspomnianych wcześniej czujników interferometrycznych będą one w stanie z niesamowitą precyzją wykrywać ruch i gesty użytkownika.

Sprawdź też jak wybrać projektor do domu

Nowy kontroler VR Apple pozwoli na pełną kontrolę wirtualnej przestrzeni

Nałożenie pojedynczego pierścienia, ma pozwolić na scrollowanie wzdłuż jednej osi w wirtualnej przestrzeni. Będzie zapewne zatem głównie wykorzystywane przy rzeczywistości rozszerzonej (AR). Umożliwi na przykład bardzo wygodne przewijanie wyświetlanych materiałów.

Drugi pierścień na tej samej dłoni pozwoli już jednak poruszać się po wszystkich trzech osiach. Za jego pomocą będziemy więc mogli sprawnie kontrolować wirtualną rzeczywistość dookoła nas. A to wszystko, mając jednocześnie wolne dłonie.

Dodatkowo, zgodnie z zamieszczonymi razem z patentem ilustracjami, nowy kontroler VR od Apple będzie w pełni kompatybilny z Apple Pencil. Zapewne będzie on w stanie rozszerzyć jego funkcjonalność i pozwolić na przykład na rysowanie 3D w przestrzeni VR.

Gogle VR Apple Glass prawdopodobnie ukażą się już na początku 2022 roku. Logicznym posunięciem byłoby wypuszczenie kontrolera w podobnym terminie.

Zobacz też:
Apple zamierza stworzyć ekrany Micro OLED do zestawów VR
HTC Vive pozwoli na śledzenie ruchu ust w goglach VR
Oculus Quest 3 już wkrótce? Zuckerberg zdradza przyszłość VR

Źródło: Gadgets 360

Oceń ten post