• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Intel zdradził już podobno sugerowane ceny ich nadchodzących kart graficznych Arc Alchemist. Niestety – będzie dość drogo!

Już za niecały miesiąc nareszcie zadebiutują długo zapowiadane karty graficzne Arc Alchemist. Wydarzenie jest dość ważne – po raz pierwszy ktoś podniósł rękę na duopol Nvidii i AMD! W dodatku zrobił to sam Intel – możemy się więc spodziewać, że całość wypadnie naprawdę dobrze. Niestety, będzie też podobno dość drogo.

Jeśli wierzyć przeciekom, to przedstawiciele Intela spotkali się z osobami odpowiedzialnymi za łańcuchy dostaw i przedstawili im plany na premierę ich kart graficznych. Układy będą wychodziły falami, a w pierwszej kolejności otrzymamy 3 modele. Na samym początku zadebiutują układy A750 i A380, a kilka tygodniu później pojawi się A580.

Sprawdź: Karta graficzna do gier – jaki model wybrać?

No dobrze, ale jak wygląda wydajność tych układów? Zdecydowanie najmocniejszą kartą jak na razie będzie A750, którego możemy porównać do RTX 3060 lub Radeona RX 6600 XT. Sugerowana cena wyniesie podobno 350 dolarów.

Nieco słabiej prezentuje się A580, porównywalny do RTX 3050 lub RX 6600, za którego zapłacimy 280 dolarów. Serię Arc Alchemist jak na razie zamknie A380 porównywalny do GTX 1650 lub Radeona RX 6400 za 150 dolarów.

Pozostaje zatem bardzo ważne pytanie: czy naprawdę zobaczymy te układy w takich cenach? Same w sobie nie są wcale złe, 350 dolarów za odpowiednik RTX 3060 to doskonała okazja. Niestety, może okazać się, że ceny sugerowane są jedynie na papierze.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist do laptopów to premiera-widmo
Intel próbował opatentować architekturę Zen od AMD?
Moore Threads prezentuje swoje pierwsze karty graficzne!

Oceń ten post