• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Bill Gates twierdzi, że plany Elona Muska co do Twittera są po prostu błędne. Zapowiadana przez niego wolność słowa pogorszy tylko sytuację w serwisie.

Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to Elon Musk i Bill Gates nie pałają wcale do siebie sympatią. Jakiś czas temu, pokłócili się dość mocno o to, że Gates utrzymuje krótką pozycję o wartości 500 milionów dolarów przeciwko Tesli. Zdaniem Muska, kłóci się to z jego stwierdzeniami, że popiera działania na rzecz ekologicznego transportu. Z drugiej jednak strony, wydaje się to rozsądną biznesową decyzją.

Tymczasem, Bill Gates wypowiedział się w końcu o planach Muska dotyczących Twittera. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to kontrowersyjny miliarder już wkrótce przejmie całkowicie serwis. Firma zgodziła się na jego ofertę wykupu wartą ponad 44 miliardy dolarów. Bardzo szybko zapowiedział on, że planuje całkowicie usunąć cenzurę z portalu.

Według Gatesa, jest to fatalny wręcz krok, który pogorszy w znaczący sposób Twittera. Boi się on, że w serwisie będą królowały teorie konspiracyjne o szczepionkach, sieci 5G czy nawet o nim samym. Jego zdaniem, cenzura jest absolutnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania serwisu.

Mimo wszystko, Bill Gates przyznał, że osiągnięcia Muska w innych firmach, a w szczególności w SpaceX są po prostu imponujące. Wątpi on, że nowe zasady na Twitterze będą właściwym ruchem, ale dodaje, że nie wolno lekceważyć Elona i warto mimo wszystko zachować otwarty umysł.

Zobacz też:
Truth Social, platforma Donalda Trumpa, przebiła Twittera? Cóż, nie do końca
Twitter zgadza się na sprzedaż – Elon Musk przejmie firmę
Elon Musk vs Bill Gates – wyciekła rozmowa miliarderów

Oceń ten post