• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 dni temu

Niantic wypuściło kolejną grę AR. Tym razem, możemy kopać Bitcoiny w prawdziwym świecie. W dodatku całkiem na serio!

Zastanawialiście się kiedyś jak fajnie byłoby mieć grę mobilną w której zamiast łapania Pokemonów możemy zarabiać Bitcoiny? No cóż, prawdę powiedziawszy to my też nie, ale pomyślał o tym najwidoczniej Niantic. Nawiązali partnerstwo z firmą Fold i stworzyli wspólnie zupełnie nową grę mobilną wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

Cały projekt nie ma niestety samodzielnej nazwy i jest jedynie częścią aplikacji finansowej Fold. Jego działanie jest jednak naprawdę ciekawie. Chodząc po rzeczywistym świecie, będziemy znajdywali na naszym telefonie bloki kodu. Po kliknięciu otrzymamy losową kwotę w Bitcoinach na nasze konto. Od razu musimy was jednak uprzedzić – nie są one zbyt duże. Za jeden znaleziony blok dostaniemy coś w okolicach jednej setnej grosza.

Zobacz: Portfel kryptowalut – jakie rozwiązanie warto wybrać?

Jeśli planujecie rozpocząć pełnoetatową karierę kopacza Bitcoinów w nowej aplikacji Niantica to mamy dla was jeszcze jedną złą wiadomość. Blok będzie pojawiał się mniej więcej co 10 minut. Jak zatem można dość łatwo obliczyć, ciężko będzie się z tego utrzymać.

Na zdecydowany plus przemawia natomiast sama estetyka. Gra wygląda po prostu ładnie i jest wypełniona różnymi memami ze świata finansjery i inwestycji. Easter eggów jest naprawdę dużo i w dodatku są naprawdę zabawne.

Nie zabrakło też systemu mikropłatności. Za ich pomocą możemy kupić różne gadżety kosmetyczne i bonusy do kopania. W przyszłości mają pojawić się również NFT.

Zobacz też:
Niantic udostępnia za darmo swoje narzędzia AR
Niantic kupił Scaniverse – twórców skanera LiDAR na iPhony
Bitcoin z kolejnym rekordowym kursem – ćwierć miliona złotych

Oceń ten post