• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Intel napotkał podobno kolejny problem z ich nowymi kartami graficznymi. Premiera Arc Alchemist może zostać kolejny raz opóźniona!

Ciężko nie zauważyć, że świat komputerów, a w szczególności gamingu od dawna oczekuje już na premierę kart graficznych Arc Alchemist. Wydarzenie jest przecież niesamowicie ważne – po raz pierwszy ktoś podniósł rękę na duopol Nvidii i AMD. Niestety, nieoficjalne przecieki donoszą, że Intel zaliczył kolejne spore opóźnienie.

Na trop całej sprawy wpadł znany leaker Igor Wallossek. Informacja jest więc nieoficjalna, ale dość mocno wiarygodna. Słynie on od dawna z bardzo trafnych przewidywań i niesamowicie wysokiej skuteczności. Wygląda więc na to, że Intel dalej ma problem ze sterownikami. To właśnie one odpowiadały też za pierwsze opóźnienia.

Sprawdź: Karta graficzna do gier – najlepsze modele

No dobrze, ale kiedy zatem zadebiutują karty Arc Alchemist? Zdaniem Igora Wallosseka możemy spodziewać się ich dopiero późnym latem tego roku! Donosi on również, że partnerzy biznesowi Intela nie kryją już swojej frustracji i rozczarowania całą sytuacją. Z jednej strony to zrozumiałe, że firma chce zapiąć wszystko na ostatni guzik, ale kolejne opóźnienia są już skrajnie nieprofesjonalne.

Warto również pamiętać, że tak naprawdę nie ukazały się jeszcze karty z serii Arc A przeznaczone do laptopów. Oficjalną premierą mamy za sobą, ale mowa tutaj niestety o premierze-widmo. Układy są dostępne tylko i wyłącznie w Korei w niesamowicie ograniczonych ilościach. Tak naprawdę, równie dobrze mogłoby ich nie być w ogóle.

Zobacz też:
Arc Alchemist – znamy sugerowane ceny kart graficznych Intela
Intel Arc Alchemist do laptopów to premiera-widmo
Intel próbował opatentować architekturę Zen od AMD?

Oceń ten post