• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Rammaxx zaprezentował swoje nowe dzieło – robota ogrodowego, który wygląda jak mini czołg. Dzięki znajdującej się na jego pokładzie sztucznej inteligencji, oraz zestawowi narzędzi, Yardroid samodzielnie potrafi zadbać o ogród.

Wyposażenie

Yardroid – podobnie jak czołg – posiada gąsienice, dzięki którym może się poruszać po podwórku. Wygląd wozu bojowego dopełnia wieżyczka z działem. Co więcej, posiada zbiornik o pojemności jednego litra oraz ostrza do przycinania trawy.

Wspomniana wieżyczka wyposażona jest w kamerę wideo, reflektor, dmuchawę do liści oraz trzy oddzielne dysze. Dysze te służą do wystrzelenia strumienia wody, środków chwastobójczych oraz pestycydów.

Dodatkowym atutem Yardroida jest Sztuczna Inteligencja. Dzięki niej robot jest w stanie samodzielnie poruszać się po trawniku czy ogródku, podług wyznaczonej trasy. Samą trasę można mu wyznaczyć, lub pozwolić by sam takową wygenerował. Nie potrzeba jednak podłączać się kablem. Wystarczy aplikacja w smartfonie.

Co potrafi?

Yardroid pozwala na wybranie wysokości podcięcia trawy, ustawienia częstotliwości podlewania i koszenia oraz na działania chwasto- i owadobójcze.

Dzięki Sztucznej Inteligencji i kamerze rozpoznaje rośliny, które należy podlać i podczas swojego obchodu wykorzystuje swoją wieżyczkę w tym celu. Dodatkowo robot potrafi rozpoznać zarówno chwasty jaki i szkodliwe owady. Przy odpowiednich ustawieniach podejmie się eliminacji takowych. Według twórców może nawet odstraszyć większe szkodniki jak np. szopy. Po prostu… pryska na nie wodą.

Dzięki dmuchawie, Yardroid pozbywa się liści z chodnika czy ścieżki. Ale to nie wszystko! W trybie patrolowania, może sprawdzać czy nie ma na naszym podwórku nieproszonych gości, a nawet ich nagrać. Co więcej, wysyła odpowiednie powiadomienie poprzez aplikację na smartfonie. Jeśli intruz nie chce opuścić posesji, podobnie ja szop, zostanie opryskany wodą.

Jak widać Yardroid sporo pryska. Na szczęście sam potrafi uzupełnić swój zbiornik na wodę, poprzez wykorzystanie odpowiedniego urządzenia, które jest do niego dołączone. Zasilane jest ono energią słoneczną. Robotem można oczywiście kierować również ręcznie, przy pomocy aplikacji.

Źródło: newatlas.com

Oceń ten post