• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Twitter wprowadza nowe ograniczenia. Użytkownicy donoszą, że na platformie pojawił się dzienny limit wysyłania tweetów oraz wiadomości prywatnych.

Wygląda na to, że Twitter pod rządami Elona Muska wprowadził kolejną dość kontrowersyjną zmianę Tym razem, bez żadnej zapowiedzi, w serwisie pojawiły się dzienne limity. Nie będziemy mogli już więc wysyłać nieograniczonej liczby wiadomości oraz tweetów. Dodatkowo, będziemy mogli też zaobserwować jedynie ograniczoną liczbę kont dziennie.

Uczciwie należy jednak przyznać, że limity są dość spore i raczej nie będą dotyczyć przeciętnego użytkownika. Wygląda to raczej na sposób na wyeliminowanie botów. Do dyspozycji mamy aż 2400 tweetów dziennie, rozliczanych w półgodzinnych odstępach. Co prawda liczą się do tego również retweety, ale wciąż daje nam to przecież 50 tweetów na pół godziny.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Dodatkowo, dziennie będziemy mogli wysłać jedynie 500 prywatnych wiadomości i zaobserwować do 400 kont. Oba te limity wydają się już z decydowanie bardziej dotkliwe. Jest to zdecydowanie coś, co może zrobić przeciętny użytkowników normalnie korzystając z platformy. Co ciekawe, maksymalnie możemy obserwować też do 5000 kont.

Oczywiście, limity będą znacznie zwiększone dla użytkowników Twitter Blue, czyli miesięcznej subskrypcji. Ciężko zatem nie zauważyć, że ich wprowadzenie mogło mieć po prostu na celu zwiększenie sprzedaży słynnego już „niebieskiego znaczka”. Dodatkowo, kusi nas on możliwością pisania znacznie dłuższych tweetów. Zamiast 280 znaków do dyspozycji będziemy mieć aż 4000, co sprawi, że pisanie wiadomości rozpoczynających się od 1/5 czy innych podobnych oznaczeń przestanie mieć już sens.

Zobacz też:
Elon Musk podnosi ceny Twittera Blue na iOS
PayPal został ostro skrytykowany przez Elona Muska
Facebook pobił rekord – 2 miliardy użytkowników

Oceń ten post