• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Samsung oficjalnie zaprezentował swój najnowszy procesor. Exynos W920 to model przeznaczony specjalnie do smartwatchy i innych wearables.

Pomimo tego, że firmę Samsung kojarzymy raczej z telefonami, telewizorami i inną elektroniką konsumencką, to właśnie procesory i chipy są ich najważniejszym i najbardziej dochodowym segmentem. Od dawna są już bardzo liczącym się graczem na rynku i prawdziwą konkurencją dla Qualcommu.

Zobacz: Jaki smartwatch wybrać? Ranking najlepszych modeli

Najnowszy procesor Samsunga, czyli Exynos W920 to układ przeznaczony specjalnie do smartwatchy i innych niedużych wearables. Najprawdopodobniej, data jego zaprezentowania nie jest wcale przypadkowa i to właśnie ten procesor zobaczymy w nadchodzącym zegarku Samsung Galaxy Watch 4. Wskazywałoby na to również oświadczenie firmy, w którym zadeklarowali, że nowy układ będzie w pełni kompatybilny z platformą powstałą we współpracy z Google.

Jeśli chodzi o same parametry techniczne, to Exynos W920 prezentuje się naprawdę nieźle. Jego sercem będą dwa rdzenie Cortex-A55 i procesor Cortex-M55. Ten drugi, wskazuje wyraźnie na to, że będzie to układ przeznaczony do zegarków – stworzono go do pracy z always-on display, czyli czymś bez czego smartwatch nie może się obyć.

Oprócz tego, w środku procesora Exynos W920 znajdziemy również układ graficzny Mali-G68. Samsung postawił więc na naprawdę sprawdzone i dość dobre podzespoły. Zdaniem firmy, efekt wyszedł bardzo korzystny – nowy procesor jest o 20% bardziej wydajny od poprzednich modeli przeznaczonych do smartwatchy. Ma przy tym jeszcze jedną ważną cechę: jest też znacznie mniejszy.

Zobacz też:
Procesory Exynos otrzymają ray tracing dzięki nowym GPU AMD
Google zastąpi miliony procesorów Intela własnymi układami Argos
Samsung oficjalnie potwierdza: nie będzie nowego Galaxy Note

Oceń ten post