• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Kolejna kultowa seria gier komputerowych zostanie przeniesiona na wielki ekran. Tym razem, Amazon pokaże nam świat z gier Fallout.

Adaptacje gier komputerowych udają się raczej rzadko i nie jest to dla nikogo tajemnicą. Wydaje się jednak, że świetnie przyjęte The Last of Us przetarło trochę szlaki i na nowo wzbudziło zainteresowanie wydawców. Tym razem na ekranizację gry komputerowej zdecydował się Amazon, który nabył od Bethesdy prawa do ekranizacji już w 2020 roku, ale całość opóźniła się nieco z powodów wiadomych.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Co wiemy już o serialu Fallout? Przede wszystkim, akcja będzie rozgrywać się w Los Angeles, a wydarzenia skupią się wokół Krypty 33. Wiemy też, że do kierowania projektem zatrudniono Jonathana Nolana i Lisę Joy, znanych z serialu Westworld. Czy to dobra wiadomość? To akurat ciężko stwierdzić – konsensus jest jasny, pierwszy sezon był doskonały, kolejne już niezbyt. Pozostaje więc pytanie w jakiej formie jest obecnie duet kreatywny.

To co, kiedy premiera? Tego nie wiadomo, jedyna informacja to po prostu 2024 rok. Prawdopodobnie będzie to jednak raczej jego końcówka niż początek. Do sieci wyciekł też zwiastun, jest to jednak nagranie ekranu wykonane w bardzo marnej jakości, więc raczej musimy zaczekać na oficjalne materiały. Całość zapowiada się jednak naprawdę ciekawie, seria Fallout aż prosi się o adaptację filmową. Z jakiegoś powodu Todd Howard, prezes Bethesdy był jednak temu przeciwny, no jeszcze aż do niedawna.

Zobacz też:
Amazon chce stworzyć własną przeglądarkę internetową?
Overwatch 2 pobiło rekord. To najgorzej oceniana gra na Steamie!
Elon Musk krytykuje Amazona: “Tolkien przewraca się w grobie”

Oceń ten post