• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Overwatch 2 pobiło bardzo interesujący rekord. Żadna gra w serwisie Steam nie została aż tak źle oceniona.

Pobicie rekordu powinno być niewątpliwie powodem do domu. No, chyba że mowa tutaj o wyjątkowo negatywnym rekordzie. A duże firmy gamingowe wydają się takowe lubić. Najgorzej oceniany komentarz w historii całej platformy Reddit należy do EA (tłumaczyli mikropłatności w Battlefront 2). Teraz Blizzard sięgnęło jednak po znacznie większą nagrodę.

Overwatch 2 jest już najgorzej ocenianą grą w całym serwisie Steam. Jaką ocenę należy mieć, aby osiągnąć ten wątpliwie zaszczytny tytuł? 0,96/10. Gra Blizzarda ma mniej niż10% pozytywnych recenzji i przebija nawet takie hity jak War of the Three Kingdoms (karcianka z wyjątkowo mało subtelnymi motywami erotycznymi) czy parodia Fallouta – Flatout 3. Jak widać, towarzystwo jest doborowe.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

No dobrze, ale jakim cudem Overwatch 2, czyli gra z olbrzymim budżetem jest aż tak nisko w rankingu? Zwykle tego rodzaju hity, nawet jeśli są po prostu tragiczne, mogą liczyć chociaż na 50% pozytywnych recenzji. Tym razem fani powiedzieli jednak dość i poszło o mikropłatności. Gra jest co prawda darmowa, ale za jakikolwiek sensowny progres musimy zapłacić już rzeczywiste pieniądze. Do tego mamy też całkowity brak nowej treści czy kiepski balans postaci.

Czy jest to warte aż tak niskich ocen? Raczej nie, ale fani są po prostu skrajnie rozczarowani. Dodatkowo, Blizzard anulowało też obiecany tryb kooperacyjny Hero-Player-versus-Enemy. Z pewnością też nie pomogło im to podbić oceny.

Zobacz też:
Valve nie zgadza się na sztuczną inteligencję na Steamie
Steam dostosuje się do unijnej dyrektywy Omnibus
Activision Blizzard nie zostanie przejęte? Wielka Brytania mówi “Nie”

Oceń ten post