• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Google Docs wprowadzają zupełnie nową funkcję. Jako komentarz będziemy już wkrótce mogli zostawić po prostu emoji.

Możemy długo debatować nad tym, czy Google Docs są lepsze od Microsoft Worda. Jakiekolwiek rozważania na ten temat nie miałyby jednak zbyt dużo sensu. To dwa zupełnie różne narzędzia – Docsy nie są aż tak rozbudowane, ale niezastąpione przy pracy online z kilkoma osobami naraz.

Używając Google Docs możemy udostępnić każdemu stworzony przez nas dokument i wspólnie pracować nad jego ulepszaniem. Poza samą edycją tekstu doskonałym narzędziem jest system komentarzy, w którym możemy prowadzić dyskusję w czasie rzeczywistym nad danym fragmentem tekstu. Pomaga to świetnie w burzy mózgów i w pracy grupowej.

Sprawdź: Aplikacja do pisania tekstów – co warto wybrać?

Wygląda na to, że Google stwierdziło, że czasami napisanie komentarza to zbyt duży wysiłek. Już wkrótce, na fragment tekstu będziemy więc mogli zareagować za pomocą starego dobrego emoji. Wybór będzie całkiem spory – dostępne są wszystkie emotikonki z Google Chat, jest ich więc grubo ponad setka.

Czy reagowanie za pomocą emoji w Google Docs to jakkolwiek potrzebne funkcja? Wbrew pozorom, może okazać się naprawdę przydatna. Czasami głupio jest przecież napisać komentarz „Zgadzam się z tym fragmentem” – znacznie łatwiej zareagować za pomocą kciuka w górę. Problem natomiast w tym, że to średnio profesjonalne, a nie otrzymamy możliwości wyłączenia ich w konkretnych dokumentach.

Emoji powinny być już dostępne dla wszystkich. Jak to jednak zwykle bywa, pełne wdrożenie może zająć nawet kilka tygodni, zależnie od rejonu.

Zobacz też:
Microsoft wycofuje pakiet Office z Chrome OS
Google Chrome ostrzeże nas przed niezaufanymi rozszerzeniami
Twitter zamierza wprowadzić reakcje emoji na wpisy?

Oceń ten post