• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Google opublikowało swoje wyniki finansowe za zeszły kwartał. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy!

Bez wątpienia, pandemia COVID-19 była czasem, w którym giganci cyfrowi tylko liczyli swoje zyski. Praca zdalna, lockdown i wszelkie inne obostrzenia niesamowicie wywindowały zapotrzebowanie na ich produkty. Oczywiście, odbiło się to bardzo mocno na ich zyskach, które systematycznie rosną w zastraszającym tempie od początku 2020.

Zobacz: Wyszukiwarki internetowe – której warto używać?

Najnowszy wynik Google może jednak przyprawić o zawroty głowy. W samym drugim kwartale 2021 roku zarobili 61,9 miliarda dolarów. W stosunku do drugiego kwartału 2020 jest to wzrost aż o 62%. Mało która firma może pochwalić się takim osiągnięciem, szczególnie przy takich kwotach.

Główny zysk Google to w dalszym ciągu wyszukiwarka i reklamy

Co ciekawe, pandemia COVID-19 miała jednak również kilka negatywnych wpływów na Google. Znacząco spadła sprzedaż ich hardware’u. Oczywiście, wszystko przez niedobór komponentów na rynku. Firma zwyczajnie nie miała z czego ich produkować.

Największe wzrosty zaliczył za to ulubiony segment Google – reklamy i wyniki wyszukiwania. To właśnie one przyczyniły się w największej mierze do tak świetnego wyniku. Nieco słabiej, ale wciąż dynamicznie rozwija się za to segment chmur obliczeniowych.

Dobry wynik samej firmy to również dobra wiadomość dla wszystkich twórców w Youtube. CEO firmy, Sundar Pichai przyznał, że nigdy wcześniej nie wypłacili im aż tak dużo pieniędzy jak w ostatnim kwartale. Cóż, jak widać każdy może zgarnąć dla siebie chociaż najmniejszy kawałek tego tortu. Pozostaje pytanie, czy Google da radę utrzymać tak wysokie wzrosty jeszcze przez jakiś czas.

Zobacz też:
Google ma dwa miesiące na poprawę wyszukiwarki lotów i hoteli
Tesla sprzedała w kwartał ponad 200 000 samochodów
Samsung zarobił 6,5 mld dol. w 1 kwartale 2021!

Oceń ten post