• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Jak wszyscy doskonale wiemy, firmy technologiczne bardzo zyskały na pandemii. Samsung ogłosił niedawno swoje wyniki za ostatni kwartał – robią duże wrażenie.

Końcówka kwietnia to bardzo ciekawy czas dla wszystkich analityków biznesowych. Wszystkie duże firmy obecne na giełdzie publikują wtedy swoje raporty fiskalne za ostatni kwartał. Ten jednak jest szczególnie ważny – pokazuje właściwie jak firma poradziła sobie z pandemią.

Spodziewaliśmy się, że wyniki Samsunga będą bardzo dobre, ale zaskoczyły chyba nawet największych optymistów. W stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku, zyski wzrosły o 46 procent. W ciągu pierwszego kwartału 2021 firma zarobiła więc 6,4 miliarda dolarów.

Zobacz: Okulary blokujące niebieskie światło – najlepsze modele

Oczywiście, nie tylko smartfony zagwarantowały firmie tak świetne wyniki. Za znaczną część zysku odpowiadał też segment pamięci DRAM. Mógłby on być prawdopodobnie jeszcze większy, gdyby nie spore zakłócenie pracy fabryki w Austin spowodowane awarią sieci energetycznej w Teksasie.

Samsung liczy się z tym, że następne miesiące nie będą już tak dobre

Niestety, Samsung nie ukrywa, że już wkrótce mogą nadejść nieco chudsze miesiące. Z pewnością spadnie sprzedaż flagowych modeli smartfonów. Nie chodzi jednak tutaj o to, że ludzie tracą zainteresowanie najnowszymi modelami. Przez problemy z dostawą komponentów nie uda się ich po prostu tak dużo wyprodukować.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała sytuacja z telewizorami, które również są bardzo ważnym dla Samsunga segmentem. Zbliżające się Igrzyska Olimpijskie i trwające już eliminacje do Mistrostw Świata w Piłce Nożnej mogą znacznie napędzić sprzedaż. Być może będą nawet w stanie wyrównać braki w segmencie smartfonów.

Zobacz też:
Samsung oferuje użytkownikom Galaxy Z Fold… darmowy deser
Microsoft Teams pobiło rekord, 145 mln aktywnych użytkowników
Samsung kupi od LG panele OLED do telewizorów?

Oceń ten post