• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Warner Bros Discovery już wkrótce połączy swoje dwie platformy streamingowe. HBO Max i Discovery+ znikną z rynku a na ich miejscu pojawi się nowa usługa.

Jak zapewne doskonale wiecie, Warner Bros oraz Discovery przeszli w tym roku fuzję i połączyli się w jedną firmę. Szybko pojawiły się zatem plotki o połączeniu ich dwóch usług streamingowych. Równie szybciej okazało się, że nowa spółka ma dokładnie taki pomysł i oficjalnie to zresztą potwierdziła.

Przedmiotem debaty było natomiast to, w jakiej formie dokona się cała fuzja. Najlogiczniejszym posunięciem wydawało się wchłonięcie Discovery+ przez znacznie popularniejsze HBO Max. Ta druga platforma ma przecież znacznie szerszą grupę użytkowników i jest zwyczajnie znacznie bardziej rozpoznawalna. Tymczasem, okazuje się coś zupełnie innego.

Sprawdź: Najlepsze platformy streamingowe

Zarówno Discovery+ jak i HBO Max już wkrótce całkowicie znikną z rynku. Zamiast tego, powstanie nowa platforma o niesprecyzowanej jeszcze nazwie. Firma wciąż testuje kilka możliwości, ale z pierwszych przecieków wynika, że będzie nazywać się ona po prostu Max. Rezygnacja z doskonale rozpoznawalnego przedrostka HBO wydaje się tutaj bardzo dziwaczna.

Najprawdopodobniej chodzi jednak o coraz większe problemy z brandingiem. Przed HBO Max na rynku pojawiło się przecież HBO Go i HBO Now. Kolejna odsłona serwisu z jeszcze jednym nowym słowem w nazwie mogłaby być już zbyt myląca dla użytkowników. Kierownictwo obawia się również, że zbyt wiele treści może osłabić prestiż marki HBO, która słynie raczej z bardzo dobrych produkcji.

Zobacz też:
HBO Max wstrzymuje produkcję seriali w Europie
Netflix planuje stworzyć grę komputerową klasy AAA
WarnerMedia przejmuje Discovery – powstanie nowa firma

Oceń ten post