• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Do sieci wyciekły zdjęcia i specyfikacja najnowszych gogli VR od HTC – Vive Air. Mają być przeznaczone głównie do treningów w wirtualnej rzeczywistości.

HTC Vive to jedne z popularniejszych modeli gogli VR. Ostatnimi czasy pozostawały jednak dość mocno w cieniu rewelacyjnego Oculus Quest. Wygląda na to, że nowy model pozwoli firmie zająć wciąż nowy i nienasycony segment tego rynku – sport VR.

Nie musimy tutaj jednak o grach sportowych czy symulatorach a o prawdziwym wysiłku fizycznym. Wirtualna rzeczywistość oferuje nam do tego świetne warunki. W dowolnej chwili możemy przenieść się na prawdziwą salę treningową z trenerem. Tak długo, jak do ćwiczeń wymagany jest jedynie sprzęt, który mamy w domu (mata, niewielkie hantle, hula-hop), tak trening będzie de facto identyczny.

Ranking: Najlepsze gogle VR

Największym problemem było jednak to, że gogle VR nie są zbyt poręczne i wygodne. W szczególności, jeśli mielibyśmy z nimi podskakiwać czy robić skłony. Właśnie tutaj wchodzi HTC Vive Air.

Zgodnie z przeciekami, nowe gogle Vr będą znacznie lżejsze od dotychczasowych modeli. Dodatkowo, producent postawił na zastosowanie specjalnych oddychających materiałów, wykorzystywanych między innymi w butach do biegania. Dzięki temu ich dłuższe noszenie nie będzie tak męczące dla użytkownika.

Miłośnicy fitnessu docenią jeszcze z pewnością jedną rzecz. Całe gogle HTC Vive Air będzie można bardzo łatwo rozmontować na części pierwsze. Wszystkie materiałowe elementy będą wiec bardzo łatwe do wyprania.

rozmontowane gogle

Według niektórych źródeł, razem z samymi goglami HTC zaprezentuje też szereg akcesoriów fitnessowych. Na oficjalną zapowiedź musimy poczekać jednak do ich eventu – ViveCon, który odbędzie się 11 maja tego roku.

Zobacz też:
HTC Vive pozwoli na śledzenie ruchu ust w goglach VR
Gogle VR od Apple będą ważyły mniej niż nowy iPhone!
Apple zamierza stworzyć ekrany Micro OLED do zestawów VR

Źródło: Engadget

Oceń ten post