• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Spotify łączy siły z Facebookiem. Ich nowy projekt Boombox to bardzo ciekawie zapowiadająca się kolaboracja.

Facebookowi bardzo zależy na tym, żeby użytkownicy chętnie instalowali ich aplikację. Potem natomiast, celem jest to, żeby używali jej jak najdłużej. Aby ułatwić sobie te zadanie, musi ona po prostu oferować tyle rzeczy, żeby nie było potrzeby jej opuszczać.

Projekt Boombox to najnowsza kolaboracja ze Spotify. Jej celem jest umieszczenie w aplikacji giganta social-media pełnoprawnego odtwarzacza audio. Newsfeed znacznie przyjemniej przegląda się do dobrej muzyki, prawda?

Sprawdź: Najwygodniejsze słuchawki nauszne – co wybrać?

Nie będzie to pierwsza współpraca tych dwóch firm. Już od dawna w zakładce Stories na Facebooku można dodawać fragmenty utworów ze Spotify do swoich filmów. Pełnoprawny odtwarzacz to jednak znacznie poważniejszy krok.

Muzyki ze Spotify posłuchamy bezpośrednio w aplikacji Facebooka

Za jego pośrednictwem możliwe będzie słuchanie całej biblioteki dostępnej w serwisie. Mowa wiec tutaj o niemal wszystkich utworach jakie możecie sobie wyobrazić jak i o olbrzymiej bazie podcastów.

Nie wiadomo na razie jak obie firmy planują rozwiązać kwestię płatnych abonamentów. Prawdopodobnie jednak będzie działała ona dokładnie tak samo jak dotychczas. Użytkownicy korzystający z odtwarzacza za darmo będą słuchali co jakiś czas reklam.

Naszą ambicją zawsze było uczynienie Spotify wszechobecnym na różnych platformach i urządzeniach, dostarczając muzykę i podcasty coraz to większej liczbie osób. Nasza nowa integracja z Facebookiem jest kolejnym krokiem w tych wysiłkach – powiedział przedstawiciel firmy.

Oczywiście, na razie nie znamy żadnych szczegółów, na temat tego kiedy nowy odtwarzacz audio wejdzie w życie. Obie firmy nie zamierzają jednak raczej zbytnio tego opóźniać. Z pewnością będzie to jeszcze w tym roku.

Oprócz samego Spotify, Facebook planuje bardzo intensywnie wejść na rynek audio. W planach jest również wprowadzenie serwisu na kształt aplikacji Clubhouse i własnych podcastów.

Zobacz też:
Ile Apple Music płaci artystom? O dziwo, więcej niż Spotify!
Spotify wprowadza swojego własnego asystenta głosowego
Facebook umożliwi przenoszenie swoich postów na inne serwisy

Źródło: Engadget

Oceń ten post