• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Lyft ogłosił zupełnie nowy nabytek w swojej flocie. W Miami będziemy mogli już podróżować w pełni autonomicznymi pojazdami Argo AI.

Argo AI to jeden z większych startupów na świecie zajmujących się produkcją autonomicznych samochodów. Bardzo szybko znaleźli dwóch olbrzymich sponsorów – Forda i Volkswagena. Wygląda na to, że poziom ich zaawansowania jest już bardzo wysoki – zakończyli wstępne testy swoich systemów.

Lyft, czyli jeden z popularniejszych w USA przewoźników, działający dokładnie na zasadzie Bolta i Ubera ogłosił, że już pod koniec tego roku wypuszczą na ulice Miami niemal 100 w pełni autonomicznych taksówek. Jak się okazuje, będą to samochody marki Ford.

Zobacz: Wideorejestrator samochodowy – jaki model wybrać?

Ford już od dawna zapowiadał, że do końca 2021 wprowadzą na rynek autonomiczne samochody. Wygląda więc na to, że nawet mimo sporych opóźnień spowodowanych pandemią COVID-19 uda im się dotrzymać tego terminu. W przyszłości w planach są również pojazdy całkowicie pozbawione kierownicy!

Niestety jak na razie nowa flota Lyft będzie miała jedno duże ograniczenie. Tak czy siak, będzie wymagany kierowca, który w razie czego przejmie kontrolę nad samochodem. Mimo zapowiedzi, mówimy tutaj więc tylko o autopilocie 3 poziomu SAE.

Argo AI twierdzi jednak, że ich rozwiązanie to w pełni autonomiczny samochód. Kierowca jest wymagany jedynie przez zawiłości prawne oraz to, że nie dostali jeszcze pozwolenia na w pełni zrobotyzowane przejazdy. Tak czy inaczej, to naprawdę niesamowity sukces – przyszłość dzieje się na naszych oczach.

Zobacz też:
Toyota kupi autopilota od Lyft za 550 mln dolarów
Uber i Lyft wspólnie pozbędą się niebezpiecznych kierowców
Yandex testuje swoje autonomiczne roboty dostawcze w USA

Oceń ten post