• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Jakiś czas temu jeden z najważniejszych inwestorów i udziałowiec Intela sugerował, aby firma postawiła na outsourcing procesorów. W innym wypadku nie ma szans, by rywalizować z innymi graczami rynkowymi. Firma obiecywała, że weźmie to pod uwagę. No i wzięła.

Intel twierdzi, że może już rozwiązać swoje problemy z procesem produkcyjnym 7 nm, niemniej i tak część produkcji zleci zewnętrznym firmom.

Ostatni raport finansowy pokazuje, że Intel ma świetne wyniki. Ale jest to spowodowane głównie pandemią, przez którą znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na komputery i tablety. Od jakiegoś czasu Intela boryka się bowiem z problemami produkcyjnymi, co zdążył już wytknąć inwestor. Bob Swan, obecny prezes firmy, ustępuje ze stanowiska i zastąpi go Pat Gelsinger.

Gelsinger zapowiedział już, że do 2023 r. Intel będzie w stanie dostarczać chipy produkowane w procesie produkcyjnym 7 nm. Jednocześnie przyznał, że musi postawić na outsourcing procesorów. Część chipów zostanie wytworzona przez zewnętrznych partnerów. W przeciwnym razie Intel, jak twierdzi nowy prezes, nie będzie mógł nadrobić zaległości.

Outsourcing procesorów to dobra decyzja

Outsourcing procesorów

Intel nie zdradził jeszcze jakie modele trafią do outsourcingu. Prawdopodobnie chodzi o serię układów Core i3. To najtańsze i najmniej wydajne jednostki.

Gelsinger próbuje też motywować inżynierów Intela, którzy w ostatnich latach coraz częściej opuszczali firmę. Powiedział, że pod jego skrzydłami firma zacznie dostarczać “lepsze produkty niż pewna firma z Cupertino”. Miał na myśli oczywiście Apple’a, choć jeszcze nie zdradził planu, jak zamierza tego dokonać. Nie można mu jednak odmówić doświadczenia – to prawdziwy weteran, który spędził 30 lat w firmie na różnych stanowiskach.

Wiele osób ucieszyła wiadomość, że to Gelsinger będzie prezesem. Dla przykładu Glenn Hinton, który wcześniej pracował w Intelu i był odpowiedzialny za projektowanie wielu układów, wróci z emerytury, aby pomóc przy nadchodzących procesorach Intela. Nowy szef zapowiada również, że do firmy sprowadzi też kilku innych kluczowych specjalistów.

Sprawdź także:
Procesory Intel 11 gen. vPro już dostępne – co to oznacza dla AMD?
Procesory Intel Avengers Edition znikną z rynku
Znamy specyfikację Intel Core i9-11900 i innych układów 11. generacji

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post