• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Apple ma powód do domu. iPhone 13 to obecnie najlepiej sprzedający się telefon na świecie. Kolejne miejsca zajmują za to jego inne wersje.

Agencja analityczna Counterpoint Research opublikowała kolejny raport na temat rynku smartfonów. Tym razem, postanowili sprawdzić, które konkretnie modele sprzedają się obecnie najlepiej. Bez większych niespodzianek, oglądamy tutaj absolutną dominację Apple nad konkurencją. Ich iPhone 13 pobił wszelkie rekordy.

5,5% wszystkich sprzedanych w 2022 roku smartfonów to właśnie iPhone 13. To doskonały wynik, który potwierdza dominację Apple w tym sektorze. Dalej jest jednak jeszcze ciekawiej – miejsce drugie z wynikiem 3,4% zajmuje iPhone 13 Pro Max, a miejsce trzecie, z wynikiem 1,8% należy do modelu 13 Pro. Dalej wam mało? Na miejscu czwartym, z wynikiem 1,6% znajduje się za to iPhone 12.

Sprawdź: Smartfon do 2000 zł – najlepsze modele

Dopiero piąte i szóste miejsca należą do Samsunga i modeli Galaxy S22 Ultra 5G i Galaxy A13. Potem na krótką chwilę wracamy do Apple’a z modelem iPhone SE 2020, przechodzimy przez 2 modele od Samsunga (A03 Core i Galaxy A53 5G) i pierwszą dziesiątkę zamykamy modelem od Xiaomi, czyli Redmi Note 11 LTE.

W sumie, top 10 smartfonów odpowiada aż za 21% światowej sprzedaży. Ciężko jednak nie zauważyć, że tego rodzaju rankingi zawsze są nieco przekłamane. Apple wypuszcza znacznie mniej modeli od konkurencji, co sprawia, że ich telefony zawsze wypadają niesamowicie dobrze. Niemniej, firma i tak ma mnóstwo powodów do dumy.

Zobacz też:
Apple rozwiąże za nas zabezpieczenie CAPTCHA
Apple prezentuje nową ładowarkę z ceną prosto z kosmosu
iPhone może zostać zhackowany nawet po jego wyłączeniu

Oceń ten post