• Ostatnia modyfikacja artykułu:9 miesięcy temu

Blizzard ma fatalną wiadomość dla fanów. Premiera Overwatch 2 i Diablo IV została opóźniona. W dodatku dość mocno!

Ciężko nie zauważyć, że Blizzard nie ma ostatnimi czasy zbyt dobrej passy. Kilka miesięcy temu w firmie wybuchł gigantyczny wręcz skandal. Jak się okazało, mobbing, seksizm czy nawet molestowanie pracowników było tam po prostu na porządku dziennym. Firma zapowiedziała oczywiście zmiany, ale wszystko to wymaga mnóstwa czasu – pracy jest naprawdę dużo.

Dokładnie z tego powodu, w 2022 nie odbędzie się ich największy event, czyli BlizzCon. Niestety wygląda na to, że problemy dotknęły również znacznie ważniejszej części ich działalności. Premiera dwóch najbardziej oczekiwanych gier, czyli Overwatch 2 i Diablo IV jest już oficjalnie przesunięta. Cały problem w tym, że nie wiadomo do końca na kiedy.

Zobacz: Karta graficzna do gier – co warto wybrać?

Prawdopodobnie, Overwatch 2 zadebiutuje dopiero w 2023 roku. Szefostwo Blizzarda oficjalnie oświadczyło, że nie ma już żadnych szans na premierę w przyszłym roku. Pozostaje więc pytanie, czy mówimy o pierwszym kwartale, czy raczej o świątecznej premierze.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Diablo IV – tutaj nawet 2023 przestał być już w 100% pewny. Powód jest bardzo prosty: skandal w Blizzardzie bardzo mocno uszczuplił zespół developerski. Znaczna część osób pracujących nad nowym Diablo odeszła z firmy albo została zwolniona.

Wygląda więc na to, że przed Blizzardem bardzo ciężki rok. W końcu to właśnie Overwatch 2 i Diablo IV były premierami, na które czekali wszyscy fani. Wątpliwe, żeby remaster Diablo II zajął nas na cały 2022.

Zobacz też:
Kalifornia pozywa Activision Blizzard za kulturę “nieustannego molestowania seksualnego”
Jaki fotel gamingowy kupić? Ranking 2021 [TOP 10]
Gigabyte prezentuje nowy nadmuchiwany fotel gamingowy

Oceń ten post