• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

PlayStation 5 Pro może nigdy nie zadebiutować na rynku. Wszystko przez złą sytuację na rynku podzespołów elektronicznych.

Ciężko nie zauważyć, że PlayStation 5 ma już ponad dwa lata. Niestety, przez spore problemy z dostępnością dla wielu z nas wciąż wydaje się ono bardzo nową konsolą, która dopiero co zadebiutowała na rynku. Mało kto dostrzega zatem fakt, że powinniśmy powoli wyczekiwać już PS5 Pro. Zarówno w trzeciej jak i czwartej generacji takie wersje pojawiały się na rynku mniej więcej po trzech latach od premiery głównego urządzenia.

Tom Henderson, znany leaker zajmujący się głównie produktami od Sony, twierdzi jednak, że PlayStation 5 Pro najprawdopodobniej nigdy nie pojawi się na rynku. Dodaje też, że znacznie więcej słyszy się już o PS6 niż ewentualne nowej wersji PS5. Dlaczego Sony planuje odejść jednak od tej tradycji?

Sprawdź: Słuchawki do PS5 – najlepsze modele

Cóż, odpowiedź na to pytanie znalazła się tak naprawdę w pierwszym akapicie tego tekstu. Przez spore problemy na rynku półprzewodników, PS5 było bardzo źle dostępne. Niektórzy potencjalni klienci dopiero co zdążyli kupić ich zdaniem nową konsolę. Wypuszczenie wersji Pro mijałoby się po prostu z celem.

Dodatkowo, stworzyłoby to nowe wyzwania dla developerów, którzy musieliby optymalizować swoje gry na kolejne urządzenie. Wydanie wersji Pro byłoby więc bardzo złą decyzją pod kątem biznesowym. A ciężko nie zauważyć, że wszystko finalnie zawsze sprowadza się przecież do tej jednej kategorii. Kiedy natomiast zadebiutuje PS6? Tego absolutnie nie wiadomo.

Zobacz też:
Legion Play – niezapowiedziana konsola od Lenovo trafiła do nieautoryzowanej sprzedaży
PlayStation 5 złamane! Jailbreak działa, ale wcale nie zachwyca
DualSense Edge – Sony odleciało z ceną nowego kontrolera

Oceń ten post