• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

OnePlus rozszerza swoją ofertę. Już wkrótce do sprzedaży trafi pierwsza klawiatura mechaniczna ich produkcji.

Wygląda na to, że OnePlus chce pójść śladem Xiaomi i stać się firmą robiącą absolutnie wszystko, a nie tylko same smartfony. Tym razem zaprezentowali pierwsze podejście do podbicia rynku akcesoriów komputerowych. Konkretniej mowa tutaj o klawiaturze mechanicznej przeznaczonej dla graczy.

Jeśli wierzyć przeciekom, to nowy model zadebiutuje już 7 lutego razem z telefonem OnePlus 11. Firma tradycyjnie już postawiła na dość prostą nazwę – klawiatura nazywa się po prostu Keyboard. Może i jest to mało kreatywne, ale z pewnością dość czytelne. Jak na razie model jest w ostatniej fazie testów a początek produkcji zapowiadany jest na marzec tego roku.

Sprawdź: Rodzaje klawiatur do komputera – jakie są i czym się od siebie różnią?

Tymczasem, do sieci wyciekły jednak grafiki, które dość sporo mówią nam o nowej klawiaturze. Przede wszystkim, będzie to model pozbawiony sekcji numerycznej, co wyraźnie świadczy o przeznaczeniu typowo gamingowym. W kwestii kolorystyki firma postawiła natomiast na białą obudowę i klawisze w różnych kolorach. Na ten moment wyraźnie widzimy żółty i czerwony.

Na stronie producenta widnieje również informacja o tym, że cały korpus wykonany będzie z aluminium a klawiatura gwarantuje „jedwabiście gładkie doznania”. Wiemy też, że otrzymamy możliwość pełnej konfiguracji przycisków oraz wymiany przełączników. Bardzo miłym dodatkiem z pewnością jest też firmware wydany na licencji open source. Pozostaje więc tylko czekać na oficjalną zapowiedź oraz poznać sugerowane przez producenta ceny.

Zobacz też:
OnePlus X 27 – nowy i niezwykle tani monitor gamingowy
iBOX Aurora K-5 -testujemy budżetową klawiaturę mechaniczną
Pro Type Ultra – Razer prezentuje cichą klawiaturę mechaniczną

Oceń ten post