• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Coraz częściej mówi się, że LG wycofa się z rynku smartfonów. Na tegorocznych targach CES 2021 firma zaprezentowała jednak świetny produkt. Był to rozwijany smartfon LG, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów i internautów.

Nie było jednak pewne, czy zapowiadany telefon rzeczywiście powstanie. W trakcie trwania targów była to bardziej koncepcja niż realny sprzęt. A skoro LG prawdopodobnie wycofa się z tego rynku, wiele osób podejrzewało, że rozwijany smartfon LG nigdy nie pojawi się na rynku.

Producent postanowił jednak rozwiać wątpliwości.

Rozwijany smartfon – prace nie zostały przerwane

Rzecznik firmy potwierdził, że jakakolwiek decyzja dotycząca przyszłych mobilnych produktów LG nie została jeszcze sfinalizowana.

Dodatkowo firma poinformowała, że obecnie ciągle jest na etapie analizowania, czy opuścić rynek smartfonów, czy nie. Przynosi on duże straty finansowe, ale producent nie wie jeszcze, czy powinien się poddać.

Na ten moment nie wiemy jednak, kiedy smartfon LG trafiłby na rynek. Jest to natomiast świetnie zapowiadający się sprzęt o nazwie LG Rollable, który oferuje bardzo płynny proces składania/rozwijania. Jego ekran sprawia wrażenie, jakby był z gumy. Budzi to obawa o jakość wykonania i trwałość, ale firma przekonywała na targach CES 2021, że niepotrzebnie.

Zobacz też:
LG Project B, czyli kolejny rozwijany smartfon. Będzie hit?
Smartfon i laptop z WiFi 6 – polecane modele
Mini projektor Asus Latte L1 o wielkości kubka

Źródło: The Verge.com

Oceń ten post