• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Samsung szykuje kolejnego składanego smartfona. Tym razem ma być podobno jeszcze drożej niż ostatnio.

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki o nowym składanym smartfonie Samsunga. Będzie on prawdopodobnie uzupełnieniem serii Z Fold/Flip 6. Co jednak ciekawe, zakup składanego smartfona to spory wydatek, a Samsung nie planuje obniżki cen. Nie będzie to wcale jakiś Z Flip 6 FE czy inny budżetowy model. Raczej mowa o Galaxy Z Fold 6 Slim czy Ultra.

Najprawdopodobniej będzie to jednak Galaxy Z Fold 6 Slim, czyli cieńsza wersja popularnego składaka. Nowy model ma mieć takie same podzespoły jak podstawowa wersja, jednak nie będzie obsługiwać rysika S Pen. Dzięki temu, będzie też znacząco cieńszy i przestanie wyglądać jak dwa telefony położone na sobie nawzajem. Co ciekawe, ma być niestety droższy od Galaxy Z Fold 6. W końcu miniaturyzacja bywa bardzo kosztowna.

Sprawdź: Składany smartfon – czy warto go kupić?

Warto również wspomnieć, że Samsung pracuje podobno nad Galaxy Z Fold 6 FE i Z Flip 6 FE, które będą tańsze od pozostałych modeli z serii. Nie jest to jednak informacja w 100% potwierdzona. Wątpliwe też, że wszystkie te modele zadebiutują razem. Z prostej linii opartej na 2 produktach zrobi się ich nagle 5. A to już może być mylące dla przeciętnego konsumenta.

Najprawdopodobniej najpierw zadebiutuje Galaxy Z Fold 6 Slim, równocześnie z nim albo chwilkę później zwykłe modele, a dopiero potem znacznie tańsze wersje FE.

Zobacz też:
Galaxy Z Fold 6 i Flip 6 oficjalnie. Ale przez przypadek
Samsung szykuje dla nas tańszego smartwatcha
Samsung wraca na tron – znów są liderem rynku smartfonów

Oceń ten post