• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Wszystko zapowiada się na to, że rok 2021 będzie rokiem lokalizatorów. Tym razem, swoje urządzenie, SyncUp zaprezentowało T-Mobile.

O lokalizatorach pisaliśmy już wielokrotnie, ciężko w sumie pominąć ten temat, jeśli swoje urządzenia wypuszczają takie firmy jak Apple, Samsung czy Oppo. Jak się okazuje, do tego grona dołączyło właśnie T-Mobile.

Ich najnowszy produkt to lokalizator SyncUp. Podobnie jak wszystkie inne tego typu urządzenia, to niewielki breloczek, który możemy doczepić na przykład do kluczy, pozwalający na jego precyzyjne zlokalizowanie.

Zobacz: Najlepsze gadżety do smartfona

T-Mobile postawiło jednak na zupełnie inną technologię. Wszystkie inne lokalizatory używają Bluetootha lub Ultra Wideband do wyznaczania lokalizacji. SyncUp wykorzystuje zamiast tego po prostu LTE. Dzięki temu, zlokalizujemy go nawet jeśli nie jesteśmy w jego pobliżu. To niesamowicie ważne, jeśli na przykład zgubimy nasze klucze na spacerze.

Niestety, coś za coś. Lokalizator od T-Mobile będzie wymagał od nas opłacania miesięcznego abonamentu w wysokości 5 dolarów za zużyte przez niego dane. Cóż, tak zwiększone możliwości nie mogły być przecież za darmo.

Oprócz tego, SyncUp ma jeszcze kilka przydatnych funkcji. Możemy na przykład do niego zadzwonić! Dzięki temu, zlokalizujemy go również na podstawie dźwięku. Oprócz tego możemy ustawić na nim tzw. geofencing – czyli automatyczne powiadomienia i alarm, kiedy opuści określony przez nas teren. Dodatkowo, jest on w pełni wodoodporny i wyposażony w czujnik światła.

Jak na razie, lokalizator do T-Mobile będzie dostępny jedynie z Stanach Zjednoczonych za 60 dolarów + miesięczny abonament. Nie wiemy czy firma zdecyduje się również na wprowadzenie go na rynek europejski.

Zobacz też:
Oppo Smart Tag – nowy lokalizator ładowany przez USB-C
Samsung SmartTag Plus już wkrótce w sprzedaży
T-Mobile użyje domyślnie Google Messages do SMS-ów

Źródło: The Verge

Oceń ten post