• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Skydio, jedna z najlepiej wycenionych firm zajmujących się produkcją dronów zaczęła wysyłać już pierwsze nowe modele. Niestety, zdecydowanie nie należą one do najtańszych.

Skydio to prawdziwy pionier, jeśli chodzi o nowe technologie wykorzystywane w dronach. Stworzyli oni niezwykle zaawansowany system nawigacji, pozwalający urządzeniom na niemal w pełni autonomiczne latanie.

Dzięki zastosowaniu algorytmów nauczania maszynowego, drony Skydio są w stanie samodzielnie unikać wszystkich przeszkód. Każdy kto kiedykolwiek latał dronem wie, że nawet najmniejsze zahaczenie o chociażby drzewo może być bardzo kosztowne.

Zobacz: Najlepsze hulajnogi elektryczne dla dorosłych

Jakiś czas temu firma zdecydowała jednak, że zaprzestaną produkcji urządzeń na rynek konsumencki. Postanowili zamiast tego w całości skupić się na przedsiębiorstwach wykorzystujących drony komercyjnie lub nawet na agencjach rządowych.

Decyzja ta nie wzięła się oczywiście znikąd. Dotychczas firma nie miała zbytnio szans na tym rynku, był on całkowicie zdominowany przez chińską firmę DJI. Niestety dla nich, rząd USA zabronił korzystania kluczowym firmom i agencjom z ich rozwiązań. Oczywiście przez domniemaną możliwość szpiegostwa przemysłowego.

Dla Skydio otworzyło to zupełnie nowy i niezwykle chłonny rynek. Ich największa konkurencja przestała właściwie istnieć w tym sektorze, skupili się więc już całkowicie na znacznie droższych modelach.

Parę dni temu, oficjalnie rozpoczęli wysyłkę drona X2, przeznaczonego do najbardziej wymagających zadań takich jak obronność, ratownictwo czy zdjęcia lotnicze w trudno dostępnych obszarach. Ich cena? Bagatela 10 tysięcy dolarów od sztuki.

Zobacz też:
Drony z kamerą pomogą szukać źródeł energii odnawialnej
Google będzie testować drony do gaszenia pożarów
W Norwegii wystartował pierwszy dron napędzany wodorem

Oceń ten post