• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Myśleliście, że to już koniec dobrych wiadomości o nadchodzącej konsoli Steam Deck? Valve ma dla nas jeszcze jedną petardę – będzie w pełni kompatybilna z Xbox Cloud Gaming!

Bez wątpienia, Steam Deck jest już najbardziej wyczekiwaną konsolą mobilną. No, może między innymi dlatego, że na rynku w najbliższym czasie nie pojawi się nic ciekawszego poza nowym Switchem. W każdym razie, Valve cały czas zapowiada coraz to nowsze funkcje. Tym razem, jest to pełna kompatybilność z xCloud.

Microsoft Xbox Cloud Gaming to po prostu usługa pozwalająca nam na granie w gry znane dobrze z Xboxa bez fizycznego posiadania ich konsoli. Za jej pomocą wynajmujemy sobie maszynę wirtualną i streamujemy grę prosto na nasze urządzenie. Nie trzeba wcale wydawać mnóstwa pieniędzy na konsolę czy nowe podzespoły komputerowe. Microsoft od dawna twierdzi zresztą, że właśnie to jest przyszłością gamingu.

Zobacz: Tani monitor gamingowy – najlepsze modele

xCloud to olbrzymie ulepszenie dla Steam Deck

Jak się okazuje, z usług xCloud skorzystamy również na konsoli nowej konsoli Valve. To bez wątpienia świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników. W cenie abonamentu otrzymamy przecież dostęp do tysięcy różnych tytułów – nie musimy wcale kupować ich pojedynczo.

Tak naprawdę, wsparcie dla xCloud nie powinno być zbyt dużym zaskoczeniem. Steam Deck to tak naprawdę raczej przenośny komputer niż konsola do gier. Całkiem logiczne, że będzie mógł więc uruchomić usługę przeznaczoną nawet dla słabszych PCtów. Obie firmy są już po pierwszych testach i zgodnie przyznają, że wszystko działa nawet lepiej niż mogli się spodziewać.

xCloud otwiera też olbrzymie nowe możliwości dla konsoli Valve. Przede wszystkim, zagramy na niej w tytuły, które normalnie byłyby jednak nieco zbyt wymagające pod kątem sprzętowym.

Zobacz też:
Steam Deck będzie kompatybilny z Windowsem 11
Steam Deck: scalperzy szokują cenami nawet przed premierą
Xbox Cloud Gaming rozpoczął fazę otwartej bety również na iOS

Oceń ten post