• Ostatnia modyfikacja artykułu:6 dni temu

Valve ma dla nas doskonałą wiadomość. Pierwsze konsole Steam Deck powinny zostać wysłane już pod koniec lutego tego roku.

Premiera mobilnej konsoli Steam Deck to bez wątpienia wydarzenie, na które czeka wielu graczy. Pomimo kilku początkowych problemów, całość wygląda już naprawdę dobrze i jeśli Valve nas nie oszukało to mamy tak naprawdę murowany hit. Cała biblioteka ze Steama dostępna w formie dość taniej przenośnej konsoli zwyczajnie musi się dobrze sprzedawać.

Już w listopadzie pojawiły się jednak pierwsze opóźnienia. Teoretycznie, pierwsze egzemplarze Steam Decka powinny trafić do nas już pod koniec grudnia zeszłego roku. Wszystkiemu winna jest oczywiście pandemia i niedobór części na rynku. Na szczęście, opóźnień więcej nie będzie! Valve potwierdziło, że pierwsze paczki z ich konsolami wyjadą z magazynu jeszcze w lutym tego roku.

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – TOP 10

Oczywiście, nie oznacza to, że Steam Deck już w lutym trafi na półki sklepowe. Na samym początku otrzymają go ci, którzy jako pierwsi zamówili preordery. Dystrybucja będzie następnie przebiegała falowo. Jeśli zamówicie urządzenie dzisiaj, to prawdopodobnie trafi do was dopiero późnym latem 2022. Niestety, tak jak mówiliśmy na początku, zainteresowanie jest po prostu olbrzymie.

Przypominamy też, że cały czas trwa specjalny program Valve, oceniający czy dana gra uruchomi się na ich konsoli. Poza samymi szczegółami technicznymi biorą też pod uwagę, czy rozgrywka będzie w ogóle wygodna i komfortowa. Jak na razie wygląda to naprawdę dobrze – większość gier sobie poradzi.

Zobacz też:
Valve mówi zdecydowane nie NFT i kryptowalutom w grach
Steam Deck: Valve ostrzega – nie naprawiajcie go w domu
Valve idzie na wojnę z turystyką gamingową

Oceń ten post