• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Steam cały czas rośnie w siłę. Najpopularniejsza platforma gamingowa pobiła dwa bardzo ważne rekordy.

Lider na rynku gamingowym jest tylko jeden i naprawdę ciężko to jakkolwiek ukrywać. Pomimo tego, że Epic Games cały czas staje się coraz bardziej istotny, to daleko im do poziomu, który osiąga Steam. Darmowe gry są doskonałą strategią marketingową, ale przepaść pomiędzy obiema platformami wciąż jest olbrzymia. W dodatku, Valve cały czas pobija coraz to nowsze rekordy.

Ostatni rekord pod względem jednocześnie zalogowanych użytkowników padł w listopadzie 2022 roku i wyniósł 31 345 458 osób korzystających z platformy Steam w tym samym momencie. 7 stycznia udało się jednak go pobić – aktualny rekord wynosi już 32 186 301 użytkowników. Pozostaje zatem pytanie, kiedy na Steamie pojawi się jednocześnie tyle samo osób, ile mieszka w całej Polsce!

Sprawdź: Słuchawki gamingowe – najlepsze modele

Co ciekawe, platforma pobiła tego samego dnia jeszcze jeden rekord. Z ponad 32 milionów zalogowanych użytkowników ponad 10 milionów z nich grało jednocześnie w gry. Oczywiście, pozostali aktywnie korzystali z platformy w inny sposób, chociażby przeglądając sklep lub chatując ze znajomymi.

Oczywiście, na tak doskonały wynik przełożył się zapewne finał zimowej wyprzedaży. Wielu użytkowników chciało zapewne kupić nowe gry w atrakcyjnej przecenie a jeszcze inni natychmiast zaczęli je testować. Jeśli chodzi o najpopularniejsze gry, to bez większego zaskoczenia pierwsze miejsce zajął Counter Strike: Global Offensive, a tuż za nic znalazła się Dota 2.

Zobacz też:
Steam Deck nie otrzyma zbyt szybko wydajniejszej wersji
Valve podnosi polskie ceny gier na Steamie
Lego i Epic Games stworzą wspólnie metaverse dla dzieci

Oceń ten post