• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Volkswagen już wkrótce wypuści bardzo ciekawy samochód elektryczny. ID.7 może osiągnąć zasięg aż 700 kilometrów na jednym ładowaniu.

Niski zasięg to wciąż największy problem samochodów elektrycznych, który dość skutecznie odstrasza wielu potencjalnych klientów. Ładowanie zajmuje przecież znacznie więcej czasu niż tankowanie, a niski zasięg bardzo przeszkadza w długich trasach. Wygląda na to, że Volkswagen będzie miał już wkrótce bardzo mocną odpowiedź na tę niedogodność.

Już w tym roku do sprzedaży trafi ID.7, czyli zupełnie nowy samochód elektryczny produkcji niemieckiego producenta. Klienci otrzymają aż dwie wersje – 5-drzwiowy liftback i model kombi. Potwierdza to przy okazji panujący od dawna trend na rynku – producenci powoli odchodzą od sedanów.

Sprawdź: Wideorejestrator samochodowy – najlepsze modele

Volkswagen ID.7 będzie zbudowany na platformie MEB. Oznacza to, że jego długość wyniesie prawie 5 metrów, szerokość 1,85 metra a wysokość przekroczy nieznacznie 1,5 m. Rozstaw osi wyniesie natomiast 2,96 metra – mówimy więc o naprawdę sporym samochodzie, nadającym się dla rodzin z dziećmi. Niestety, nie znamy jeszcze jego wyglądu – do momentu premiery producent zakamuflował go kodem QR, który swoją drogą wygląda naprawdę imponująco.

ID.7 wykorzysta baterię o pojemności 77 kWh co nie jest raczej zbyt dużą innowacją. Volkswagen poinformował jednak, że po premierze pojawi się jeszcze jedna wersja, której akumulator pozwoli na przejechanie 700 kilometrów na jednym cyklu. Byłby to naprawdę świetny wynik zostawiający konkurencję daleko w tyle. Pozostaje jednak pytanie, czy deklaracje będą miały przełożenie w rzeczywistości. Na rynku samochodów elektrycznych bywa z tym dość różnie.

Zobacz też:
Volkswagen zapowiada odejście od silników spalinowych w 2035
Tesla odpowiada na głośny pozew zbiorowy
Lit zaczyna powoli tanieć – odwilż na rynku samochodów elektrycznych?

Oceń ten post