• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Startup Telly wpadł na bardzo ciekawy pomysł – rozdadzą zupełnie za darmo 55-calowe telewizory. Niestety, jest jeden bardzo dużych haczyk.

Być może znacie stwierdzenie, że jeśli coś jest za darmo to najprawdopodobniej my sami jesteśmy produktem. Jak się okazuje, ma ono naprawdę sporo sensu, a w pełni postanowiła wykorzystać to firma Telly. Ich cel jest bardzo prosty – rozdadzą zupełnie za darmo 55-celowe telewizory wyposażone dodatkowo w soundbar wysokiej jakości. Co więcej, znajdziemy w nich dodatkowo mniejszy ekran pod głównym wyświetlaczem w rozdzielczości 4K!

No dobrze, ale gdzie jest haczyk? Zacznijmy od rzeczy, które przełknąć będzie nieco łatwiej. Mniejszy wyświetlacz będzie wyświetlał 24/7 reklamy. Na szczęście, będziemy mogli oczywiście wyciszyć dźwięk i ograniczą się one tylko i wyłącznie do samego obrazu. To trochę tak, jakbyśmy zainstalowali w swoim mieszkaniu baner reklamowy. W zamian mamy jednak darmowy telewizor – brzmi całkiem fair!

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Problem pojawia się później. Telly wyposażyło swój darmowy telewizor w kamerę oraz mikrofon do przeprowadzania wideorozmów. Te również będą niestety ciągle włączone i będą zbierały mnóstwo danych o użytkownikach. Konkretniej, telewizor poza co oglądamy najchętniej, historię wyszukiwania, zakupów, używanych aplikacji, nasze zachowanie, zdrowie, poglądy polityczne czy orientację seksualną. Za darmowy TV pozbywamy się więc całkowicie prywatności.

Czy Telly znajdzie dużo chętnych na taką ofertę? Prawdopodobnie tak! Warto wspomnieć również, że razem z telewizorem dostaniemy do opisania dużo dokumentów. Z pewnością więc nie będziemy mogli zasłonić kamery czy odłączyć urządzenia od prądu bez kary finansowej.

Zobacz też:
YouTube wprowadzi jeszcze więcej reklam na telewizorach
Xiaomi wprowadza pierwsze w ofercie telewizory 144 Hz
Displace zaprezentuje wkrótce pierwszy całkowicie bezprzewodowy telewizor

Oceń ten post