• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Xiaomi wprowadzi wkrótce na rynek nowe telewizory – S75 i S65. Największym atutem będzie odświeżanie obrazu o częstotliwości 144 Hz.

Wygląda na to, że Xiaomi w końcu rozszerzyło swoją ofertę o telewizory dla graczy. Nowa seria może okazać się doskonałym budżetowym wyborem do konsol nowej generacji. Nareszcie otrzymamy bowiem odświeżanie 144 Hz, znacznie bardziej odpowiednie do gier niż tradycyjne 60 Hz.

Telewizory Xiaomi TV S75 i S65 to zdecydowanie produkty ze średniej półki cenowej. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w nich 75-  65- calowe wyświetlacze w rozdzielczości 4K z pełną obsługą HDR10. Do tego, mamy też 94-procentowe pokrycie palety barw DCI-P3. Mowa tutaj więc o dość klasycznych i do bólu poprawnych średniakach. To jednak nic złego – zapotrzebowanie na takie urządzenia jest naprawdę spore.

Sprawdź: Telewizor 43 cale – najlepsze modele

Oczywiście, w obu nowym modelach znajdziemy porty HDMI 2.1 z VRR, czyli funkcją dynamicznego dostosowywania płynności. Do tego mamy też Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, port Ethernet oraz dwa gniazda USB 3.0. Za wydajność odpowiada dość ciekawy czterordzeniowy procesor Cortex-A73 wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Całość uzupełniają dwa głośniki 25-watowe głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Jak na razie nowe telewizory od Xiaomi można zamówić tylko i wyłącznie w Chinach. Ich ceny to odpowiednio 34900 i 4499 juanów za 65-calowy i 75-calowy model. W Polsce możemy oczekiwać zatem prawdopodobnie 2700 i 3700 złotych. To jednak dopiero wczesna spekulacja.

Zobacz też:
Xiaomi Oppo i Vivo stworzą własnego AirDrop’a
Displace zaprezentuje wkrótce pierwszy całkowicie bezprzewodowy telewizor
Iga Świątek zakończy współpracę z Xiaomi. W tle wojna na Ukrainie

Oceń ten post