• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Firma Sightful zaprezentowała bardzo ciekawą rzecz. Spacetop to pierwszy na świecie laptop całkowicie pozbawiony ekranu!

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to bez wątpienia wciąż bardzo gorące trendy w świecie technologii. Sightful postanowiło więc stworzyć produkt, który zainteresuje każdego fana technologii. Spacetop to laptop całkowicie pozbawiony ekranu. Mimo to, dzięki AR otrzymamy odpowiednik ponad 100-calowej przekątnej.

Cały zestaw składa się z klawiatury, przedniej kamery oraz specjalnych okularów AR. Zasada działania jest banalnie wręcz prosta – dzięki okularom na najbliższej ścianie, czy nawet w powietrzu wyświetlą się nam wirtualne ekrany, z których korzystać możemy tak jak ze standardowych. Oczywiście, tylko my będziemy je widzieć.

Sprawdź: Laptop do 3000 zł – najlepsze modele

Sama specyfikacja laptopa (o ile można go tak w ogóle nazwać) Spacetop wygląda bardzo przyzwoicie, ale zdecydowanie nie jest to demon wydajności. Sercem jest tutaj procesor Snapdragon 865 – to mniej wydajny układ niż w większości nowoczesnych smartfonów. Do tego mamy też 8 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane. Całość dopełniają dwa porty USB-C pozwalające na ładowanie mocą 65 W. Nie zabrakło też portu DisplayPort, którym podłączymy w razie czego fizyczny ekran.

Urządzenie nie jest przesadnie mocne, ale całą innowacją jest przecież zastąpienie ekranu okularami AR. Jakby nie patrzeć, Spacetop wygląda na coś, co można śmiało nazwać laptopem przyszłości. Niestety, cena jak na razie nie zachęca – musimy zapłacić za niego 2 tysiące dolarów. Dostępność też nie powala na kolana – nawet nie mamy co próbować kupić go w Polsce.

Zobacz też:
Laptop dla czwartoklasisty – poznaliśmy już konkretny model
Telly rozda za darmo 55-calowe telewizory. Jest jeden haczyk
Meta planuje stworzyć przełomowe okulary AR

Oceń ten post