Jak co tydzień, z przyjemnością zapraszamy was na nasze kolejne, szóste już technologiczne podsumowanie tygodnia. Nowy odcinek Testoria TV News jest już dostępny na naszym kanale na Youtube.

Co ciekawego działo się w świecie technologii w ubiegłym tygodniu? Zgadliście – całkiem dużo! Niewątpliwie najciekawsza była jednak drobna medialna potyczka pomiędzy Instagramem a komunikatorem Signal. Zamówili oni pakiet reklam u giganta social-media, opierających się w całości na oferowanej przez serwis doskonałej możliwości ich personalizacji. Jak się jednak okazało – Instagram bardzo szybko je zablokował. Zastanawiacie się czemu? Koniecznie zobaczcie nasz nowy odcinek.

Na szczęście, Facebook podniósł się bardzo szybko po tym lekkim PRowym problemie. Ogłosili, że w ramach swojego najnowszego programu wesprą niezależnych dziennikarzy kwotą aż 5 milionów dolarów. Wszystko po to, aby zapewnić dobry dostęp do informacji nieco wykluczonym terenom. Bardzo miły gest z ich strony, jednak gdzie jest haczyk?

Oprócz tego, opowiemy wam trochę o systemie wykrywania trzęsień ziemi stworzonym przez Google. Używa on do pracy jedynie… naszych smartfonów! Dość ciekawie prezentuje się też najnowszy patent Sony. Już wkrótce w gry komputerowe może grać za nas sztuczna inteligencja? Chociaż wydaje się to na pozór absurdalne, ma więcej sensu niż mogliśmy na początku zakładać.

Na sam koniec przeniesiemy się na chwilę do świata kryptowalut. Najnowszy produkt firmy Bitmain to prawdziwy gigant, jeśli chodzi o kopanie kryptowalut. Koniecznie zobaczcie jego możliwości!

Jeśli spodobał się wam nasz film, nie zapomnijcie zasubskrybować naszego oficjalnego kanału Testorii. Możecie również zostawić nam łapkę w górę – dzięki temu będziemy wiedzieli, że materiał przypadł wam do gustu.

Tradycyjnie przypominamy również, że znajdziecie nas też na Facebooku!

Zobaczcie też poprzednie odcinki:
Testoria TV News #5 – technologiczne podsumowanie tygodnia
Testoria TV News #4 – zapraszamy na podsumowanie tygodnia