• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

XGate VPN to z pozoru dobrej jakości VPN na platformę iOS. Twórcy aplikacji wprowadzili jednak cotygodniowe opłaty, co sprawia, że cena za aplikację jest bardzo wygórowana. Niektóre osoby nie zorientują się, że są to płatności cotygodniowe i nie będą świadome, że aplikacja miesięcznie pobiera aż 48 dol. W skali roku to 624 dol. (ok. 2370 zł) za użytkowanie relatywnie prostej aplikacji mobilnej!

XGate VPN ma mnóstwo 5-gwiazdkowych recenzji w App Store, ale cena jest tutaj zdecydowanie przesadzona. Dodajmy tutaj trochę perspektywy: popularne aplikacje VPN pobierają średnio ok. 5 dol. miesięcznie w ramach abonamentu.

Zobacz: Lodówka na kosmetyki

Sama cena nie jest wystarczającym powodem, aby stwierdzić, że mamy tutaj do czynienia z oszustami. XGate VPN to rzeczywiście VPN, który działa poprawnie. Niemniej aplikacja została przygotowana w taki sposób, aby niejako zniechęcić użytkownika do zagłębiania się w szczegóły. Twórcy aplikacji liczą na to, że dana osoba rzuci tylko okiem na dużą liczbę pozytywnych recenzji i to wystarczy, aby dokonać zakupu.

XGate VPN z opisem, którego nie przeczytasz

Opis aplikacji jest pełen literówek i został zaprezentowany jak wielka ściana tekstu. Wszystko niejako po to, aby zniechęcić do czytania. Do tego ktoś tu ewidentnie próbuje szybko zwiększyć popularność aplikacji, bo ta zyskuje mnóstwo pozytywnych recenzji w krótkim czasie. Tego typu działanie sprawia, że algorytmy App Store wykrywają szybciej daną aplikację i trafia ona na listy bestsellerów/najchętniej pobieranych.

Zobacz: Ranking aplikacji na Androida

Większość recenzji wydaje się też fałszywych i jeśli dopiero wczytamy się w szczegóły, zauważymy kilka negatywnych ocen. Tam z kolei pojawiają się informacje o tym, że aplikacja jest oszustwem, a nawet jest opinia, że zawiera ona wirusy.

Niezależnie od tego, usługi VPN nigdy nie powinny pobierać tak wysokich opłat. Jeśli ktoś chce znaleźć tani VPN, powinien raczej celować w przedziały cenowe na poziomie 3-5 dol./mc. Tym bardziej, że rozwiązania takie jak NordVPN czy ExpressVPN są świetnej jakości, a przy tym są zdecydowanie tańsze niż XGate VPN.

Obecnie nietypowy VPN prawdopodobnie został już usunięty z App Store, niemniej jeśli ktoś zainstalował i kupił tę aplikację, prawdopodobnie nadal pobiera ona opłaty. To właśnie dlatego o niej piszemy. Jeśli ją msz, anuluj subskrypcję i usuń ją z telefonu.

Zobacz też:
Google zamyka aplikację mobilną Google Shopping
Jak stworzyć aplikację na Androida

Źródło: LaptopMag.com

Oceń ten post