• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Najnowsza aktualizacja konsoli Xbox przynosi nam niesamowicie wygodną funkcję. Już wkrótce będziemy mogli pisać na chacie za pomocą naszego głosu.

Chyba wszyscy gracze doskonale wiedzą, że chat jest świetnym narzędziem do koordynacji naszej drużyny. Ma jednak jedną, bardzo zasadniczą wadę – w momencie, kiedy go używamy nie jesteśmy w stanie sterować naszą postacią. W grach on-line bardzo często kończy się to po prostu naszą przegraną, bo nie byliśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować.

Zobacz: Telewizor 65 cali – najlepsze modele

Oczywiście, możemy korzystać zamiast tego z komunikacji głosowej, ale niestety nie każda gra ją wspiera. Czasami chcemy też oczywiście napisać coś na chacie do kogoś spoza gry. Xbox ma więc dla nas niemal idealne rozwiązanie.

Xbox napisze za nas wiadomość i dodatkowo ją przeczyta

Pierwsi betatesterzy mogą już korzystać z zupełnie nowej funkcji – transkrypcji naszej mowy na tekst. Wystarczy, że powiemy wiadomość do mikrofonu, a oprogramowanie będzie w stanie napisać ją za nas na chacie. Przyznacie, że to niesamowicie wygodne rozwiązanie. W dodatku, bardzo zwiększa dostępność konsoli dla osób niepełnosprawnych.

Oczywiście, jeśli mamy opcję transkrypcji mowy na tekst, to będzie działało to również w drugą stronę. Xbox jest już w stanie czytać nam wiadomości wysłane przez innych użytkowników. Chociaż nie wiemy jeszcze jak dokładne to będzie – język gamingowy jest pełen dziwnych skrótów, z którymi program może sobie nie do końca poprawnie radzić.

Obie nową funkcję są częścią systemu operacyjnego Xbox. Znajdziemy je w ustawieniach, w zakładce „game and chat transcription”.

Zobacz też:
Lodówka Xbox Mini Fridge trafi do sklepów w wakacje
Microsoft wprowadził już standard Dolby Vision na Xboxa
Asystent Google w końcu nauczy się wymawiać nasze imiona

Oceń ten post