• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Asystent Google to niesamowicie przydatne narzędzie, ma jednak dość mocny problem z wymową naszych imion. Firma postanowiła to w końcu naprawić.

O ile nasz Asystent Google doskonale rozumie już polecenia głosowe, o tyle wciąż ma spore problemy z wymawianiem naszych imion. Ciężko go jednak o to winić, bywają one dla oprogramowania nieintuicyjne i bardzo problematyczne. A co dopiero nazwiska czy pseudonimy, czasami nawet inni ludzie nie wiedzą do końca jak je poprawnie wymówić.

Problem jest tak naprawdę dość poważny, wpływa bardzo negatywnie na jego funkcjonalność. Dodatkowo, badania wykazały, że mniej chętnie używamy takiego oprogramowania, jeśli nie umie z nami „poprawnie” porozmawiać.

Zobacz: Głośnik bezprzewodowy – najlepsze modele

Google postanowiło wprowadzić wiec bardzo ciekawe usprawnienie. Zamiast dalej rozwijać algorytmy samodzielnie, poprosili samych użytkowników o pomoc. Już wkrótce będziemy wiec mogli po prostu nauczyć naszego asystenta poprawnej wymowy.

Wystarczy, że wejdziemy w ustawienia i wpiszemy tam nasze imię i nazwisko. Tuż pod tym, znajdziemy też opcję umożliwiającą nam nagranie swojego głosu, Asystent Google nauczy się na tej podstawie poprawnej wymowy.

Warto tutaj wspomnieć, że nasz głos jest jedynie wsparciem, a nie głównym źródłem nauki. Jeśli wpiszemy w kolumnę nazwisko „Kowalski” a wymówimy je jako „Nowak” to asystent dość mocno się pogubi.

Dodatkowo, Google znacznie usprawniło możliwość zarządzania głosem naszymi alarmami i minutnikami. Asystent znacznie lepiej będzie rozumiał już bardziej skomplikowane polecenia takie jak na przykład „Anuluj drugi alarm” czy „Przesuń alarm o godzinę”. Pełną prezentacje nowych możliwości zobaczycie na filmie poniżej.

Zobacz też:
Spotify wprowadza swojego własnego asystenta głosowego
Google Memory – asystent Google otrzyma duże rozszerzenie
Facebook zintegruje swoją aplikację ze Spotify

Oceń ten post