• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Wolnowar, czy też slow cooker, to nic innego jak elektryczny garnek, dający użytkownikowi możliwość łatwego, a także bezproblemowego gotowania szerokiej gamy posiłków. Przy jego użyciu przygotujemy potrawy wymagające wydłużonego gotowania lub duszenia, na które często brakuje czasu oraz chęci. W związku z tym, zakup wolnowaru może okazać się bardzo dobrą inwestycją, szczególnie w przypadku miłośników zdrowego, a zarazem bezwysiłkowego pożywienia.

Wszystkie najważniejsze parametry, a także wady oraz zalety idące za posiadaniem wolnowaru, zostały już omówione w artykule „Wolnowar – co to jest i do czego służy?”. Nadszedł jednak czas na wyłonienie najlepszych urządzeń z tej kategorii, które sprawdzą się w każdym domu.

Wolnowar – TOP 7 najlepszych modeli

Model Moc Pojemność Cena
MPM MWO-01M 320 W 6,5 l 403,00 zł
Morphy Richards 6,5l 3in1 Supreme Precision 800 W 6,5 l 349,00 zł
Crock-Pot SCCPBPP605-050 230 W 5,7 l 421,00 zł
Russell Hobbs Maxicook 22750-56 200 W 6,0 l 249,00 zł
Crock-Pot 2.4l CSC061X 130 W 2,4 l 239,99 zł
Russell Hobbs Cook@Home 22740-56 160 W 3,5 l 179,99 zł
Crock-Pot SC052X 220 W 4,7 l 329,00 zł

Wolnowar MPM MWO-01M

Wolnowar MPM MWO-01M

Model MWO-01M marki MPM to sprzęt, który doskonale radzi sobie zarówno z gotowaniem, pieczeniem, jak i duszeniem różnego rodzaju potraw. Jego obudowa wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a wewnętrzną misę stworzono z kamionki, pokrytej dodatkowo emalią.

Szklana pokrywa umożliwia bieżące kontrolowanie przygotowywanych potraw, a klipsy mają za zadanie czuwać nad szczelnością urządzenia. Nienagrzewające się uchwyty czynią wolnowar w pełni bezpiecznym, a w celu ułatwienia pracy, model ten wyposażono w cyfrowy wyświetlacz.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są 3 automatyczne programy, do których zaliczają się:

  • Low – dłuższy czas przygotowywania potraw w temp. do 98°C
  • High – krótszy czas przygotowywania potraw w temp. do 98°C
  • Warm – funkcja podgrzewania, podtrzymywania temperatury do 75°C

Co więcej, bezproblemowe okazuje się dobranie idealnego czasu pracy, ponieważ sprzęt umożliwia manewrowanie nim w zakresie od 30 minut, aż do 18 godzin (co 30 minut). Przydatną jest również funkcja Delay Time, która pozwala na ustawienie automatycznego uruchomienia sprzętu na wybraną godzinę tak, aby danie zawsze było gotowe na czas.

Moc urządzenia wynosi 320 W, a pojemność misy to aż 6,5 l. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie posiłku dla całej rodziny, bez konieczności gotowania „na raty”.

Morphy Richards Supreme Precision

Morphy Richards Supreme Precision

Supreme Precision to urządzenie kryjące w sobie wiele ciekawy funkcji, a także bardzo dobrych parametrów. Jego moc wynosi bowiem aż 800 W, a pojemność misy to 6,5 l. Takie rozwiązania pozwalają na przygotowanie posiłku dla całej rodziny, a wszystko to w szybki i bezproblemowy sposób.

Co ciekawe, sprzęt może być używany w połączeniu z cyfrową podstawką, znajdującą się w zestawie, lub też na kuchence elektrycznej, zamieniając się w klasyczny garnek.

Obudowa wolnowaru wykonana została ze stali nierdzewnej, a duża, szklana pokrywa umożliwia łatwe kontrolowanie bieżącego stanu przygotowywanego dania.

Antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilność produktu. Ponadto termoizolowane uchwyty są gwarancją bezpieczeństwa użytkowania.

Dodatkowym atutem jest duży, czytelny wyświetlacz LCD, na którym widoczne będą wszelkie wybrane ustawienia, takie jak program pracy oraz czas pozostały do zakończenia gotowania.

Crock-Pot SCCPBPP605-050

Crock-Pot SCCPBPP605-050

Crock-Pot SCCPBPP605-050 to elegancki, stylowy model, który doskonale wpasuje się w nowoczesną kuchnię. Obudowa ze stali nierdzewnej to gwarancja solidnego wykonania, a szklana pokrywa umożliwia kontrolowanie przygotowywanej pokrywy.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są dwie opcje temperatury (Low i High), a także funkcja automatycznego podtrzymywania ciepła, która okazuje się niezwykle przydatna wówczas, gdy domownicy spożywają posiłki o różnych porach.

Kamionkowa misa o pojemności 5,7 l umożliwia przygotowanie dań dla większej ilości osób. Co ciekawe, misę można bez problemu umyć w zmywarce, a także używać w piekarniku!

Niewielki wyświetlacz, znajdujący się na froncie, umożliwia precyzyjne dostosowanie czasu tak, aby był on odpowiedni dla danych produktów.

Ponadto zarówno uchwyty boczne, jak i górny, nie nagrzewają się, czyniąc sprzęt o wiele wygodniejszym do przenoszenia – nawet podczas pracy.

Russell Hobbs Maxicook 22750-56

Russell Hobbs Maxicook 22750-56

Model Maxicook 22750-56 od marki Russell Hobbs to produkt o pojemności 6 l oraz mocy 200 W, który doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Do dyspozycji użytkownika dostępna jest 3-stopniowa regulacja temperatury, a także cyfrowy zegar, umożliwiający precyzyjne ustawienie czasu pracy.

Obudowę wykonano ze stali nierdzewnej, a pokrywę z wysokiej jakości szkła. Wszystkie uchwyty sprzętu nie nagrzewają się, przez co jego użytkowanie jest bezpieczne i wygodne.

Funkcja utrzymywania temperatury sprawia, że urządzenie dostosowuje się do rytmu dnia każdego z domowników.

Co więcej, jest to sprzęt stosunkowo tani, który świetnie sprawdzi się w każdym domu, nie zajmując tym samym zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.

Wolnowar Crock-Pot 2.4 l CSC061X

Wolnowar Crock-Pot 2.4 l CSC061X

Crock-Pot 2.4l CSC061X jest świetną opcją dla nieco mniejszej ilości domowników, ponieważ jego pojemność wynosi zaledwie 2,4 l. W związku z tym, przygotowanie większej porcji posiłków może okazać się problematyczne, jednak dla 1-2 osób powyższy model będzie doskonałym pomocnikiem w codziennym gotowaniu.

Obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa, ponieważ odbywa się za pomocą cyfrowego panelu sterowania.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są dwa poziomy temperatury, a także funkcja podgrzewania, która może okazać się dużą pomocą. Po zakończonej pracy, wbudowany timer wyłącza funkcję grzania, przechodząc w tryb podtrzymywania ciepła.

Obudowę wykonano ze stali nierdzewnej, a pokrywę ze szkła hartowanego. Co więcej, kamionkową misę z łatwością wyczyści się w zmywarce, a w razie potrzeby – można korzystać z niej przy użyciu piekarnika!

Wszystkie uchwyty nie nagrzewają się, czyniąc sprzęt o wiele bezpieczniejszym w użytkowaniu. Plusem są również antypoślizgowe nóżki, zapewniające stabilność.

Model CSC061X idealnie wpasuje się w małą kuchnię, w której gotowanie często bywa problematyczne.

Russell Hobbs Cook@Home 22740-56

Russell Hobbs Cook@Home 22740-56

Model Cook@Home 22740-56 marki Russell Hobbs to najtańsze urządzenie w naszym rankingu, jednak pomimo swojej niskiej ceny, wciąż cieszy się on dobrymi opiniami.

Jego moc wynosi 160 W, a pojemność misy to 3,5 l. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie nawet 4 porcji danego posiłku za jednym razem.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są 3 automatyczne ustawienia temperatury, w tym funkcja utrzymywania ciepła. Szklana pokrywa umożliwia doglądanie przygotowywanej potrawy, a obudowa wykonana ze stali szlachetnej jest gwarancją solidnego wykonania. Dodatkowym atutem są antypoślizgowe nóżki oraz nienagrzewające się uchwyty, których zadaniem jest znaczna poprawa komfortu użytkowania.

Niestety, powyższy model nie posiada wbudowanego timera, dlatego też kontrolowanie czasu gotowania staje się niezbędne. Jedynym, co informuje użytkownika o pracy sprzętu, jest wskaźnik w postaci diody. Jednak pomimo to, sprzęt sprawnie wykonuje swoje zadania, przyczyniając się do sporej oszczędności czasu.

Wolnowar Crock-Pot SC052X

Wolnowar Crock-Pot SC052X

Ostatnie, choć wcale nie najgorsze miejsce w naszym rankingu, zajmuje Crock-Pot SC052X, czyli niezwykle elegancki model, którego pojemność wynosi 4,7 l. Dzięki temu świetnie sprawdzi się do gotowania posiłków dla 4-5 osób.

Do dyspozycji użytkownika dostępne są dwa poziomy temperatury oraz funkcja podtrzymywania ciepła. Co więcej, wbudowany timer pozwala na ustawienie czasu pracy z zakresu od 30 minut, aż do 20 godzin. W związku z tym, nawet mozolne gotowanie rosołu staje się o wiele przyjemniejsze, ponieważ sprzęt wykona całą pracę za nas.

Produkt jest łatwy w obsłudze, ponieważ sterowanie odbywa się przy użyciu cyfrowego panelu.

Obudowę wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a wszystkie uchwyty nie nagrzewają się. Co więcej, antypoślizgowe nóżki zapewniają perfekcyjną stabilność na kuchennym blacie.

Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez markę Crock-Pot, jest uchylna pokrywa, która umożliwia dodawanie niezbędnych składników w trakcie trwania pracy sprzętu.

Sprawdź również: Zdrowe gotowanie – jak wybrać zupowar?

3.7/5 - (3 votes)