• Ostatnia modyfikacja artykułu:7 miesięcy temu

Aktywność fizyczna pełni niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka. Nieraz zatłoczone siłownie lub niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają jednak, że podejmowanie się różnorodnych ćwiczeń jest znacznie utrudnione. Wiele osób decyduje się wówczas na spożytkowanie swojego czasu na domowy trening, tym samym poszukując odpowiednich do tego urządzeń oraz sprzętów.

Poniższy ranking prezentuje najlepsze rowery spinningowe, które doskonale sprawdzają się w użytku domowym. Jednocześnie gwarantują one możliwość swobodnej i w pełni komfortowej jazdy nawet podczas deszczu, śniegu, czy też braku chęci do opuszczenia własnego lokum.

Spinning i rower spinningowy – co to takiego?

Spinning i rower spinningowy – co to takiego?

Spinning wywodzi się z kolarstwa, stanowiąc tym samym formę ćwiczeń wykonywanych na specjalnych rowerach stacjonarnych, zwanych spinningowymi. Jeszcze całkiem niedawno tego typu sprzęty spotykano wyłącznie na siłowniach, gdyż stanowiły one stosunkowo duże i drogie urządzenia. Dziś z powodzeniem możliwe jest jednak ustawienie roweru spinningowego w domu, a nawet mieszkaniu. Nowoczesne rozwiązania stosowane przez producentów sprawiają bowiem, że produkty te cechują się przystępnymi cenami, a także kompaktowymi rozmiarami.

Spinning jest niezwykle uniwersalną propozycją, dlatego też sprawdza się niemal w każdym przypadku. Ta forma aktywności jest szczególnie polecana osobom walczącym z nadwagą, początkującym kolarzom, miłośnikom sportu ze skłonnościami do kontuzji, a także osobom w wieku 50+, gdyż może stanowić element profilaktyki osteoporozy.

Wśród zalet regularnego spinningu z pewnością należy wyróżnić:

  • Redukcję tkanki tłuszczowej,
  • Modelowanie sylwetki,
  • Wzmocnienie kręgosłupa, mięśni oraz stawów,
  • Poprawę ogólnego samopoczucia,
  • Poprawę wydolności układu oddechowego i krążenia,
  • Wzmocnienie kości poprzez wzrost ich mineralizacji,
  • Ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Ranking rowerów spinningowych – [TOP 5]

Model Układ napędowy System oporu Cena Gdzie kupić?
OVICX Q200B Pas Poly-V Bezstopniowy system magnetyczny 2 255,93 zł
Schwinn IC8 Paskowy Bezstopniowy system magnetyczny 3 999,00 zł
OVICX Q200C Pas Poly-V Bezstopniowy system magnetyczny 2 399,00 zł
Bh Fitness H9173 Sb2.6 Pas Poly-V Mechaniczny 2 199,00 zł
Zipro Holo 2 Łańcuch Bezstopniowy mechaniczny 1 399,00 zł

Rower spinningowy OVICX Q200B

Rower spinningowy OVICX Q200B

Model Q200B marki OVICX stanowi połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej jakości wykonania oraz ogromnej stabilności. Producent zagwarantował jednocześnie szereg niezwykle przydatnych funkcji oraz udogodnień, wśród których wyróżnia się chociażby cichy pasek Poly-V, pełniący funkcję układu napędowego, czy też możliwość wielostopniowej regulacji położenia siedziska oraz kierownicy w celu ich dopasowania.

Co więcej, bezstopniowy system magnetyczny sprawia, że dostosowywanie oporu do aktualnych wymagań lub oczekiwań użytkowników staje się niezwykle proste, gdyż odbywa się przy użyciu wygodnego pokrętła umieszczonego na ramie.

Na uwagę zasługuje także w pełni zabudowana konstrukcja, dzięki której przypadkowe uszkodzenie wszelkich kluczowych elementów staje się wręcz niemożliwe. Dodatkowym atutem są natomiast wbudowane kółka transportowe ułatwiające przestawianie sprzętu.

Ponadto urządzenie zostało również wyposażone w moduł Bluetooth, co z kolei gwarantuje opcję skonfigurowania roweru z wybranym urządzeniem mobilnym, a następnie śledzenie osiąganych wyników przy użyciu takich aplikacji, jak FitShow, Kinomap lub Zwift. Do dyspozycji użytkowników dostępna jest również aplikacja OVICX, dzięki której możliwe będzie skorzystanie z programów treningowych odbywających się w czasie rzeczywistym oraz dołączenie do motywującej społeczności.

Zobacz: Domowa siłownia – rower stacjonarny OVICX Q200B

Rower spinningowy Schwinn IC8

Rower spinningowy Schwinn IC8

IC8 to model oferowany przez amerykańską markę Schwinn, cechujący się wysoką jakością wykonania oraz niezwykłą trwałością. Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest również wiele przydatnych funkcji i udogodnień zwiększających komfort jazdy. Wśród nich z pewnością warto zaznaczyć czytelny wyświetlacz LCD z możliwością kontrolowania bieżących parametrów jazdy, a także łączność z takimi aplikacjami, jak Zwift lub Peloton.

Wśród zalet sprzętu zaznacza się wygodne, regulowane siodełko, antypoślizgowe pedały z regulowanymi paskami bezpieczeństwa, czy też bezstopniowy system regulacji oporu, który wykorzystuje pokrętło znajdujące się na ramie.

Rower waży 48 kg, natomiast maksymalne obciążenie wynosi aż 150 kg. Ponadto sprzęt wyposażono w kółka transportowe, hamulec bezpieczeństwa oraz uchwyt na bidon lub butelkę.

OVICX Q200C

Rower spinningowy OVICX Q200C

Kolejną propozycję w rankingu stanowi model Q200C od marki OVICX, oferujący znaczącą ilość nowoczesnych rozwiązań i niezwykłych funkcji. Wśród nich należy zaznaczyć między innymi możliwość swobodnej regulacji takich ustawień, jak wysokość i pozycja siedziska, położenie kierownicy, a nawet stawiany przez urządzenie opór magnetyczny na bezstopniowej skali. Dedykowane konkretnej regulacji pokrętła okazują się jednocześnie łatwe w użytkowaniu, tym samym zwiększając komfort codziennej jazdy nawet przy kilku domownikach.

Konstrukcja urządzenia jest w pełni zabudowana, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia poszczególnych jej elementów jest znikome. Ponadto sprzęt wyposażono również w kółka transportowe, dlatego też jego przestawianie na powierzchni całego domu lub mieszkania staje się niezwykle proste.

Do cech charakterystycznych modelu Q200C zalicza się także ergonomiczną kierownicę Bullhorn Handlebars, wyposażoną dodatkowo w czujniki pomiaru tętna. Co więcej, monitor danych treningowych LCD wyświetla takie parametry, jak zmierzony puls, przebyty dystans, szacunkowa ilość spalonych kalorii, czy też czas aktywności oraz prędkość jazdy. To właśnie dzięki niemu każdy użytkownik może kontrolować najważniejsze aspekty swojego treningu w całkowicie bezproblemowy sposób.

Dodatkowym atutem okazuje się natomiast wbudowany uchwyt na urządzenia mobilne, dzięki któremu słuchanie muzyki lub oglądanie ulubionego serialu podczas jazdy staje się zaskakująco wygodne.

Sprawdź: Wygoda i funkcjonalność w jednym, czyli rower stacjonarny OVICX Q200C

Rower spinningowy Bh Fitness H9173 Sb2.6

Rower spinningowy Bh Fitness H9173 Sb2.6

Model Sb2.6 to rower spinningowy, który na pierwszy rzut oka zdaje się być mało zaawansowany. W rzeczywistości jednak kryje on w sobie zaskakującą ilość funkcji, a osiągane parametry czynią go propozycją zarówno dla początkujących użytkowników, jak i bardziej zaawansowanych kolarzy.

Stalowa rama i ciężkie koło zamachowe sprawiają, że urządzenie jest stabilne i wyjątkowo trwałe. Co więcej, czytelny monitor LCD ukazuje najważniejsze wyniki podczas treningu, do których zalicza się czas jazdy, przebyty dystans, spalone kalorie oraz tętno.

Dzięki możliwości regulacji siedziska oraz kierownicy każdy użytkownik będzie w stanie dopasować najważniejsze ustawienia dokładnie tak, jak tego potrzebuje. Ponadto podwójne pedały zwiększają bezpieczeństwo podczas treningu, jednocześnie zapobiegając przypadkowemu wyślizgnięciu się buta.

Dodatkowym atutem okazują się natomiast wbudowane kółka transportowe, dzięki którym przenoszenie i przestawianie roweru staje się niemal całkowicie bezproblemowe.

Zipro Holo 2

Rower spinningowy Zipro Holo 2

Holo 2 marki Zipro to budżetowa, a zarazem jakościowa propozycja, polecana w szczególności początkującym użytkownikom. Pomimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenie wciąż oferuje zadowalające parametry pracy oraz przydatne udogodnienia.

Sprzęt wyposażono w trwały i wydajny łańcuch napędowy, a koło zamachowe oraz bezstopniowy system oporu działają w płynny sposób. Co więcej, siodełko umożliwia regulację w dwóch płaszczyznach, natomiast kierownica jest regulowana w pionie. Dzięki temu dopasowanie roweru do warunków fizycznych ćwiczącej osoby staje się łatwe i bezproblemowe.

Holo 2 posiada również komputer z czytelnym wyświetlaczem LCD, który pokazuje kluczowe parametry treningu – dystans, prędkość oraz obroty na minutę. Ponadto dotykowe czujniki umieszczone na ramie mierzą bieżący puls użytkownika.

Wśród dodatkowych atutów z pewnością warto wyróżnić kółka transportowe, uchwyt na bidon, a także nowoczesny i ciekawy wygląd urządzenia.

Rower spinningowy – czy warto?

Rower spinningowy – czy warto?

Wysokiej jakości rowery spinningowe zdecydowanie nie należą do najtańszych, co wynika bezpośrednio z powyższego rankingu. Niestety, tego typu sprzęty, szczególnie w wersjach profesjonalnych, najzwyczajniej będą sporo kosztowały. Zakup ten jest jednak inwestycją we własne zdrowie, przy czym jednorazowy wydatek w postaci roweru spinningowego służy użytkownikom przez długie lata. Ile jednak warto przeznaczyć na urządzenie z tej kategorii?

  • Rowery do użytku profesjonalnego, czyli dedykowane głównie zaawansowanym kolarzom, którzy często trenują pod kątem rozmaitych zawodów, najczęściej kosztują od 3 000 do 6 000 zł. Przeważnie są to urządzenia ciche, płynnie funkcjonujące, a zarazem stabilne oraz wytrzymałe. Wydatek ten okazuje się jednak całkowicie zbędny wówczas, gdy z roweru korzysta się w formie hobbystycznej.
  • Urządzenia ze średniej półki cenowej, czyli mieszczące się w granicach od 2 000 do 3 000 zł, najczęściej są polecane użytkownikom trenującym w regularny sposób.
  • Alternatywą, która doskonale sprawdzi się wśród początkujących użytkowników, są rowery o cenach oscylujących w granicach 1 000 zł. Wciąż będą to jakościowe sprzęty, choć nieraz stanowią one głośniejszą oraz mniej zaawansowaną opcję. Co ciekawe, ich rozmiary sprawiają, że doskonale wpasowują się nawet w niewielkie przestrzenie, tym samym będąc propozycją do małych mieszkań.

#materiałreklamowy

Oceń ten post