• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Po trzech latach ciągłego użytkowania, a także wielu rozmaitych przejściach, nadszedł moment pożegnania z moimi poprzednimi słuchawkami dokanałowymi od Creative – Outlier Gold. Ich miejsce zajął model PRO, który od kilku ostatnich miesięcy jest ze mną zasadniczo wszędzie, tym samym umożliwiając zatopienie się w świecie muzyki i całkowite odgrodzenie od wszelkich otaczających hałasów.

Słuchawki Creative Outlier PRO, choć mogą wydawać się stosunkowo duże, kryją w sobie szereg niezwykłych możliwości. W moim przekonaniu model ten jest w stanie zadowolić nawet wymagających użytkowników, którzy poszukują kombinacji wysokiej jakości, a także przystępnej ceny.

O tym, dlaczego warto postawić na słuchawki Outlier PRO, opowiadam w dalszej części poniższego artykułu.

Zobacz również: Tanie słuchawki nauszne – TOP 15 najlepszych modeli

Creative Outlier PRO – zawartość zestawu i pierwsze wrażenie

Słuchawki Creative Outlier PRO umieszczone zostały w solidnym, a zarazem wygodnym i estetycznym pudełku z magnetycznym zamknięciem. W jego wnętrzu znajduje się wszystko, co niezbędne. Wewnętrzna ścianka posiada szybką instrukcję dotyczącą pierwszego uruchomienia, a także sparowania słuchawek z wybranym urządzeniem mobilnym. Za plastikową osłonką umieszczono natomiast etui ładujące, a także same słuchawki. Po wyjęciu wytłoczki oczom ukazują się wszystkie papierki, w tym chociażby pełna instrukcja. Zestaw zawiera również przewód USB-C do ładowania etui, a także wymienne nakładki do słuchawek.

Słuchawki

Creative Outlier PRO

Na pierwszy rzut oka słuchawki mogą wydawać się zaskakująco duże. I choć ich rozmiar rzeczywiście odbiega od „pchełek” oferowanych przez innych producentów, tak okazują się przy tym wyjątkowo lekkie (7 g), a zarazem wygodne w noszeniu. Są one również niezwykle estetyczne, a także sprawiają wrażenie wytrzymałych oraz trwałych.

Słuchawki wykonano z połączenia matowego oraz błyszczącego tworzywa sztucznego. Pierwszy wariant materiału obejmuje niemal całą konstrukcję, natomiast drugi znajduje się na zewnętrznej części, która jednocześnie umożliwia dotykowe sterowanie słuchawkami.

Etui ładujące

Podobnie jak słuchawki, etui ładujące okazuje się ładne i estetycznie wykonane. Ponadto cechuje się ono przemyślaną konstrukcją o cylindrycznym kształcie, dzięki czemu dobrze i pewnie leży w dłoni. Z łatwością można jednak zauważyć, że jest ono stosunkowo duże. W związku z tym może być problematyczne chociażby podczas przenoszenia w kieszeni. W praktyce jednak okazuje się, że bardzo często zabieranie ze sobą etui jest po prostu zbędne – baterie umieszczone w słuchawkach są bowiem w stanie wytrzymać naprawdę długo, przez co każdorazowe wkładanie ich do etui po zakończonym użytkowaniu najzwyczajniej nie jest potrzebne.

Wracając jednak do etui – w większości składa się ono z matowego aluminium, jednak na spodzie umieszczono plastikowy fragment, który przeznaczony jest do ładowania indukcyjnego. Niestety, rozwiązanie to ma skłonności do rysowania się, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom.

Jednocześnie warto wspomnieć, że na lewej ściance znajduje się port do ładowania, a także trzy LED-owe diody, które informują zarówno o poziomie naładowania samego etui, jak i znajdujących się w nim słuchawek. Producent zakłada, że całkowicie naładowane etui jest w stanie wystarczyć do trzykrotnego naładowania w pełni rozładowanych słuchawek.

Najważniejsze funkcje i udogodnienia w słuchawkach Outlier PRO

Najważniejsze funkcje i udogodnienia w słuchawkach Outlier PRO

Choć mogą wydawać się niepozorne, słuchawki Creative Outlier PRO kryją w sobie szereg niezwykłych rozwiązań, które wywierają bezpośredni wpływ zarówno na ich pracę, jak i komfort użytkowania. Wśród wyjątkowo przydatnych funkcji należy wyróżnić chociażby Active Noise Cancellation (ANC), czyli opcję, która umożliwia całkowite zanurzenie się w dźwiękach odtwarzanej muzyki bez obaw o to, że hałasy z zewnątrz będą nadmiernie uciążliwe. Co więcej, słuchawki posiadają również wyjątkowo stabilne połączenie Bluetooth w wersji 5.2, a jakiekolwiek opóźnienia w przesyłaniu dźwięków są zasadniczo całkowicie niezauważalne. Dzięki temu zarówno słuchanie muzyki, jak i oglądanie filmów lub serialu z użyciem słuchawek, jest czystą przyjemnością.

Wśród przydatnych udogodnień warto zaznaczyć również praktyczną aplikację mobilną Creative, która to oferuje dostęp do najważniejszych parametrów (czyli poziomu naładowania słuchawek), ale i praktycznych ustawień – w tym chociażby aktualizacji oprogramowania, sterowania ANC, czy wprowadzania korekt dźwięku. Dużym plusem okazuje się fakt, iż korekty można wprowadzać ręcznie lub z wykorzystaniem przeróżnych ustawień zagwarantowanych przez producenta. Jednocześnie marka oferuje także dostęp do drugiej aplikacji, czyli Creative SXFI. Zasadniczo ma ona służyć do korzystania z funkcji dźwięku przestrzennego, jednak słuchawki sprawdzają się doskonale również i bez tego.

Na uwagę zasługują jednocześnie takie rozwiązania, jak chociażby:

  • Wodoodporność (IPX5);
  • Dotykowe sterowanie;
  • Możliwość prowadzenia rozmów (wbudowane mikrofony);
  • Tryb mono (pojedyncza słuchawka);
  • Współpraca z asystentami głosowymi;
  • Tryb Ambient.

Obsługa i użytkowanie słuchawek Creative Outlier PRO

Zarówno pierwsze sparowanie słuchawek, jak i późniejsze ich użytkowanie, nie powinno sprawiać najmniejszych problemów. Obsługa odbywa się bowiem za pomocą dotykowych czujników znajdujących się na zewnętrznej powierzchni słuchawek. Charakteryzują się one dużą czułością, przez co sterowanie przebiega szybko i łatwo.

Słuchawki oferują wszelkie najważniejsze opcje, przy czym w dużej części podzielono je na lewą i prawą stronę. Kluczowe działania zostały opisane w poniższej tabeli.

Działanie Funkcja
Przytrzymanie prawej/lewej słuchawki przez 6 s. Wyłączenie
Przytrzymanie prawej/lewej słuchawki przez 3 s. Włączenie
Przytrzymanie prawej/lewej słuchawki przez 3 s. (po włączeniu) Tryb parowania Bluetooth
Dwukrotne stuknięcie w lewą słuchawkę Przełączanie pomiędzy trybem Ambient, Active Noise Cancellation i brakiem trybu
Trzykrotne stuknięcie w lewą słuchawkę Uruchomienie asystenta głosowego
Przytrzymanie lewej słuchawki przez 3 s. Zmniejszenie głośności
Przytrzymanie prawej słuchawki przez 3 s. Zwiększenie głośności
Trzykrotne stuknięcie w prawą słuchawkę Przełączenie piosenki
Dwukrotne stuknięcie w prawą słuchawkę Play/pauza

Creative Outlier PRO – recenzja

Creative Outlier PRO – recenzja

Zasadniczo rzecz biorąc, słuchawki Outlier PRO posiadają tak wiele zalet, że ciężko jest do czegokolwiek się przyczepić. W praktyce spełniają one bowiem każde z moich wymagań, tym samym gwarantując doskonałe efekty pracy. Zacznijmy więc od tego, co cenię w nich najbardziej.

Creative Outlier PRO to solidne, a zarazem wyjątkowo estetyczne słuchawki, które jak najbardziej wpasowały się w mój gust. Ponadto są one łatwe w obsłudze, a sterowanie oferowanymi przez nie funkcjami przebiega całkowicie bezproblemowo. W moim przekonaniu gwarantują one również w pełni zadowalającą jakość dźwięku, choć wiadomo – w tym kontekście nie można oczekiwać wyników z kosmosu, gdyż wciąż mówimy o przystępnym cenowo rozwiązaniu na każdą kieszeń.

Wśród zalet słuchawek muszę wyróżnić także bardzo dobry tryb ANC, który rzeczywiście robi świetną robotę. Korzystając ze słuchawek na siłowni, w tramwaju, czy też idąc chodnikami, nieraz jestem w stanie zapomnieć, że ludzie i rzeczy wokół mnie wydają dźwięki. Bardzo cenię sobie więc to, że model Outlier PRO umożliwia mi całkowite skupianie się na odtwarzanej muzyce.

Tym, co należy szczególnie podkreślić, jest również czas pracy słuchawek na baterii, a także pojemność etui ładującego. W tym aspekcie model Outlier PRO jest wręcz niesamowity. Mam wrażenie, że w przypadku tych słuchawek ładowanie etui to tylko formalność, która występuje tak sporadycznie, że bez problemu można zapomnieć, kiedy dokładnie miało to miejsce ostatni raz. Prawdę mówiąc – już samo to sprawia, że słuchawki od Creative zasługują na ogromne uznanie.

Wady słuchawek

Jeśli natomiast chodzi o pewne wady, czy też niedociągnięcia, chciałabym wspomnieć chociażby o tym, że długotrwałe noszenie słuchawek bywa męczące. Być może jest to jednak wyłącznie kwestia nakładek, a ich zmiana poprawi komfort użytkowania.

Ponadto problematyczne okazuje się również wyciąganie słuchawek z etui. Czynność ta nieraz okazuje się odrobinę niewygodna – szczególnie w pośpiechu. Wówczas wzrasta także ryzyko upuszczenia słuchawki, co z kolei mogłoby skończyć się raczej nieciekawie.

Podsumowanie

Pomimo kilku wad, które zauważane są również przez innych użytkowników, słuchawki Creative Outlier PRO to rozwiązanie, które doskonale spisuje się w codziennym użytkowaniu, tym samym dostarczając pozytywnych i w pełni zadowalających wrażeń. Model ten kryje w sobie bowiem szereg wyjątkowych możliwości, a także praktycznych funkcji i udogodnień. Ponadto jest on również wyjątkowo przystępny cenowo, dlatego też można mu wybaczyć poszczególne niedociągnięcia.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post