• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Nvidia szykuje zupełnie nową kartę graficzną. GTX 1630 będzie jednym z najsłabszych i równocześnie najtańszych modeli w ich ofercie.

Wiemy bardzo dobrze, że już wkrótce Nvidia wypuści zupełnie nowe karty graficzne z serii RTX 4000. Wygląda jednak na to, że szykują dla nas jeszcze jeden, bardzo niespodziewany model. Mowa tutaj oczywiście o GTX 1630 z mogłoby się wydawać już dawno zamkniętej serii. Ostatni model z rodziny Turing, czyli GTX 1650 zostało zaprezentowane przecież już ponad 3 lata temu!

Ciężko jednak nie zauważyć, że AMD bardzo skutecznie wygryzło ostatnimi czasy Nvidię z segmentu budżetowych kart graficznych. Wypuścili na rynek RX 6500 XT i RX 6400 XT, tymczasem, najnowsze modele „zielonych” w podobnej cenie mają już grubo ponad 3 lata. Nic zatem dziwnego, że zdecydowali się powalczyć o swoją pozycję.

Sprawdź: Karta graficzna do gier – co warto wybrać i dlaczego?

Na ten moment, nie znamy jednak szczegółów technicznych na temat GTX 1630. Wiemy jedynie, że będzie ono oparte na GPU TU117 (Turing) i docelowo ma zastąpić model GTX 1050 Ti. Oczekujemy więc, że będzie ona dostępna w sklepach w okolicy 800 zł.

Co jednak znacznie gorsze, nie wiemy też wcale czy Nvidia planuje globalną premierę. Być może, GTX 1630 będzie dostępne chociażby jedynie w Chinach lub trafi wyłącznie na rynek profesjonalny. Niewiadomych jest jak na razie bardzo dużo, ale z niecierpliwością czekamy już na kolejne szczegóły!

Zobacz też:
Instant NeRF – Nvidia błyskawicznie zamieni zdjęcia na obraz 3D
Bitcoin traci na wartości, a karty graficzne tanieją
Arc Alchemist: nowe karty zadebiutują później niż oczekiwano?

Oceń ten post