• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Okazuje się, że Apple pracuje nie tylko nad goglami AR, ale również VR. Jeśli dodamy do tego jeszcze samochód elektryczny, który również jest w fazie rozwoju, wychodzi na to, że Apple szykuje sporo nowości. Co zaoferuje Apple VR? O tym poniżej.

Zacznijmy do pytania. Czy jesteś już trochę znudzony sprzętem Apple’a? W ostatnich latach firma nie skupia się szczególnie na sprzęcie – co roku dostajemy w zasadzie to samo, ale w nowszej, ulepszonej wersji. Komputery są szybsze, telefony mają lepsze aparaty, a smart zegarki mierzą coraz więcej parametrów.

Z ostatnich informacji wynika jednak, że Apple pracuje nad goglami VR, które będą podobne do Oculus Quest. Urządzenie miałoby trafić na rynek w 2022 r., a ceny – jak na sprzęt Apple – będą tradycyjnie wysokie.

Nie tylko AR. Apple stawia także na VR

Jak wiemy, Apple już od długiego czasu pracuje nad okularami AR o roboczej nazwie Apple Glass. Kilka lat temu Tim Cook, prezes Apple, powiedział nawet w jednym z wywiadów, że preferuje rzeczywistość rozszerzoną od tej wirtualnej. Ale jego opinia mogła się ostatnio zmienić, ponieważ firma poświęca obecnie sporo uwagi goglom VR.

Źródła podają, że Apple wydało już sporo środków na pokonanie różnych przeszkód projektowych, które napotkało po drodze. Niektóre z prototypów były np. za ciężkie, inne zbyt duże, itp. Firma stale pracuje m.in. nad tym, aby zdecydować z jakiego materiału powinny być wykonane gogle. Muszą być odpowiednio trwałe, ale i lekkie.

Według Bloomberga gogle Apple VR będą cechowały się świetną wydajnością. Możemy liczyć na “najbardziej zaawansowany procesor”, który może być nawet lepszy niż chip M1 z nowych MacBooków. Do Apple zaoferuje bardzo dużo treści VR i podobno firma już teraz pracuje nad niektórymi produkcjami.

Obecnie, jeśli ktoś chce kupić gogle VR, prawdopodobnie najbardziej opłacalną opcją są Oculus Quest 2. Oferują bardzo szerokie możliwości, a przy tym nie wymagają do współpracy superwydajnego komputera.

Czytaj także:
Apple MacBook M1 z problemami – winą wygaszacz ekranu
Netflix dla podcastów? Apple Podcasts może dodać nową opcję
Apple iPad Pro z ekranem mini-LED w 2021 r.

Źródło: DigitalTrends.com

Oceń ten post