• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 tygodnie temu

CD Projekt rzuca trochę światła na to co planują w przyszłości. Wiedźmin 4 to niezaprzeczalnie główny priorytet firmy.

W 2023 roku Grupa CD Projekt opublikowała raport finansowy, będący źródłem cennych informacji, zwłaszcza dla graczy oczekujących na Wiedźmina 4. Okazało się, że miniony rok był drugim najlepszym w historii pod względem zysków. Skonsolidowane przychody z sprzedaży przekroczyły 1 miliard 230 milionów złotych, a zysk netto wyniósł 481 milionów złotych, co oznacza wzrost o 39 procent w porównaniu z rokiem 2022. Ale nie to jest istotne.

CD Projekt Red pracuje obecnie nad kilkoma projektami, w tym nad nową grą z uniwersum Cyberpunka (kodowa nazwa Orion) oraz nad nowym Wiedźminem. Praca nad Wiedźminem 4 (kodowa nazwa Polaris) jest w toku, z udziałem 403 pracowników, a w drugiej połowie 2024 roku rozpocznie się pełna produkcja, co będzie istotnym etapem dla tej gry.

Sprawdź: Mysz gamingowa – TOP 10 najlepszych modeli

403 pracowników to naprawdę dużo! Możemy spodziewać się raczej szybszej premiery niż zakładano. Wygląda na to, że jest to obecnie główny priorytet CD Projekt. I nic zresztą dziwnego, Cyberpunk Cyberpunkiem, ale to Wiedźmin jest ich najważniejszym produktem, przynoszącym największe zyski. I tak naprawdę kojarzy się jednoznacznie z tą firmą.

Jak przydzielono resztę deweloperów? 17 z nich czuwa wciąż nad rozwojem Cyberpunka 2077, 47 nad jego kolejną częścią, 37 zajmuje się nowym, nieznanym jeszcze tytułem z uniwersum Wiedźmina, a 20 nad nowym projektem. 95 zajmuje się za to sprawami ogólnymi. Jeśli porównamy to do 403 deweloperów Wiedźmina 4 to wiadomo co jest priorytetem.

Zobacz też:
Wiedźmin w Japonii? CD Projekt może szykować sporą niespodziankę
Wiedźmin: Stary Świat – testujemy nową grę planszową w świecie Wiedźmina
CD Projekt straciło tytuł lidera na polskim rynku gamingowym

Oceń ten post