• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

ChatGPT kolejny raz szokuje i nieco napawa niepokojem. Tym razem aplikacja zdała test MBA oraz egzamin lekarski.

Bez najmniejszych wątpliwości słyszeliście już o najnowszym produkcie od OpenAI, czyli sztucznej inteligencji ChatGPT. Nic zresztą dziwnego, jego możliwości są naprawdę olbrzymie. Wydaje się jednak, że poznaliśmy jak na razie zaledwie ich ułamek. Wiemy już, że potrafi on pisać wiersze, komentarze, odpowiadać nam na przeróżne pytania, napisać szkolne wypracowanie czy nawet zwyczajnie podtrzymać rozmowę. Cały czas pojawią się jednak nowe przełomy.

No właśnie, wspomnieliśmy już o tym, że ChatGPT potrafi pisać wypracowania. Stanowi to coraz większy problem dla nauczycieli, którzy nie umieją odróżnić tekstów pisanych przez niego od tych faktycznie napisanych przez uczniów. Tymczasem, wypracowania to nie jedyne z czym radzi sobie on dość dobrze w dziedzinie edukacji.

ChatGPT zaliczył egzamin z zarządzania operacyjnego, czyli głównego przedmiotu na prestiżowym egzaminie MBA. Dodatkowo, zaliczył on również na ponad 50% egzamin USMLE czyli sprawdzian pozwalający uzyskać prawo do wykonywania zawodu lekarza w USA. Nie jest to może najlepszy wynik, ale zdecydowanie jest to ocena zaliczająca.

Jak widać, możliwości nowej sztucznej inteligencji od OpenAI są naprawdę olbrzymie. Bez wątpienia cieszy to niezwykle Microsoft, który zainwestował w nich już ponad miliard dolarów. Zdecydowanie mniej cieszy się natomiast Google, którego pozycja jest z dnia na dzień coraz bardziej zaawansowana. To właśnie to może być przecież rewolucją na rynku wyszukiwarek i początkiem końca ich dominacji w internecie.

Zobacz też:
Midjourney – twórcy AI zostali pozwani przez artystów
ChatGPT stanie się częścią wyszukiwarki Bing od Microsoftu?
DoNotPay – sztuczna inteligencja zastąpi prawników?

Oceń ten post