Samsung oficjalnie zapowiedział, że planują wprowadzić składane telefony do mainstreamu. Pozostaje tylko pytanie, czy to w ogóle możliwe.

Bez wątpienia, składane smartfony to dalej raczej ciekawostka na rynku. Zobaczcie zresztą sami, ilu macie znajomych z tego rodzaju sprzętem? Być może, wkrótce się to jednak dość mocno zmieni. Samsung wypuści na rynek modele Galaxy Z Flip 3 i Z Fold 3, przecieki mówią w dodatku, że oba z nich będą nareszcie w całkiem akceptowalnej cenie.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Samsung ma jednak zupełnie inna misję niż samo wydanie dwóch nieco egzotycznych flagowców. Chcą na stałe wprowadzić składane telefony i inną elektronikę do mainstreamu. Nie do końca jednak wiemy, w jaki sposób planują to zrobić. Dowiedzieliśmy się za to, że Flip i Fold 3 to dopiero początek – firma zaprezentuje nowe zginane czy składane produkty już 11 września na evencie Galaxy Unpacked.

Samsung to już nie tylko elektronika konsumencka!

Oprócz tego, południowokoreański gigant jak co kwartał podzielił się z nami swoimi wynikami finansowymi. Wyglądają naprawdę imponująco! W stosunku do poprzedniego kwartału, zyski wzrosły aż o 20% i osiągnęły poziom 55 miliardów dolarów. Aż jedną trzecią tej kwoty stanowią same układy scalone i procesory – to bez dwóch zdań najsilniejszy segment firmy.

Co ciekawe, spadła jednak sprzedaż samych telefonów. Bez wątpienia, przyczyniła się do tego pandemia COVID-19. Przez globalny niedobór komponentów elektronicznych, Samsung nie jest w stanie produkować tak wielu egzemplarzy jak w poprzednich latach. Na szczęście, sytuacja zmienia się już powoli na lepsze.

Zobacz też:
Samsung oficjalnie potwierdza: nie będzie nowego Galaxy Note
Samsung rozpoczął już produkcję modeli Z Fold 3 i Z Flip 3
Xiaomi planuje zupełnie nowy składany smartfon?